Bony, Horacji, Jerzego , 24 kwietnia 2024

Warta wygrywa po bramce Posmyka

2019-05-18, Sport

Kolejne trzy punkty do swojego dorobku dopisali piłkarze Warty, którzy pokonali na własnym stadionie Stal Brzeg 1:0

W pierwszej połowie godne odnotowania były dwie sytuacje, kiedy swoimi umiejętnościami wykazali się bramkarze obu zespołów. W 39 minucie z rzutu wolnego ładnie lewą nogą uderzył Mariusz Kaczmarczyk, ale efektowną robinsonadą, piłkę zmierzającą pod poprzeczkę, wybił na róg bramkarz Stali Amin Stitou. Kilka minut później mocnym strzałem z dystansu popisał się Damian Celuch, a jego strzał na poprzeczkę sparował bramkarz Warty Patryk Królczyk.

Po przerwie Warta wyraźnie podkręciła tempo i pod bramką gości często dochodziło do groźnych sytuacji. Strzały Damian Szałasa oraz Pawła Posmyka bronił jednak Stitou. Bramkarz Stali popełnił jednak kuriozalny błąd w 59 minucie, gdy wybijał piłkę z rzutu wolnego zza pola karnego. Stitou zagrał wprost do Posmyka, który trafił z bliska do pustej bramki. Była to czwarta bramka Posmyka w trzech ostatnich spotkaniach. W kolejnych minutach bordowo-granatowi nadal przeważali, a świetnej okazji nie wykorzystał Dawid Ufir, który z bliska trafił jednak w poprzeczkę. Goście mieli problemy ze stwarzaniem groźnych sytuacji pod bramką Królczyka, a warciarze prezentowali się bardzo dobrze. W 85 minucie czerwoną kartką za brutalny faul otrzymał kapitan Stali Dawid Pożarycki. Warta utrzymała ostatecznie prowadzenie do końca i wygrała trzeci mecz z rzędu, co jeszcze w tym sezonie jej się nie udało. Oprócz wygranej cieszy również dobra gra piłkarzy beniaminka, którzy nadal maja realne szanse na to by uniknąć degradacji do czwartej ligi.