Sergiusza, Teofila, Zyty , 27 kwietnia 2024

Warta Gorzów wygrywa i przedłuża szanse

2019-05-29, Sport

Piłkarze Warty pokonali na własnym stadionie rezerwy Miedzi Legnica 2:1 i nadal mają nadzieję na utrzymanie w gronie trzecioligowców.

W pierwszej połowie spotkania z legniczanami bordowo- granatowi długo nie mogli stworzyć sobie żadnej okazji do strzału. W 40 minucie Wiktor Witt popisał się doskonałym podaniem do Dominika Zakrzewskiego, który znalazł się przed bramkarzem gości, lecz strzelił zbyt słabo, aby dać Warcie prowadzenie. Zakrzewski w pełni się zrehabilitował w 45 minucie, gdy dopadł do odbitej przez bramkarza Miedzi Jana Szpaderskiego piłki i celnie uderzył pod poprzeczkę. Tuż po przerwie goście, dyrygowani przez doświadczonego Marcina Garucha, byli coraz groźniejsi i strzałami z dystansu próbowali wyrównać. Czujny w bramce był jednak nasz bramkarz Patryk Królczyk. Ataki gości zostały nagrodzone w 70 minucie, gdy wspaniałym strzałem w prawy górny róg Królczyka popisał się kapitan Miedzi Mateusz Zatwarnicki. Co ciekawe Zatwarnicki dwa tygodnie wcześniej w Gorzowie zdobył równie piękną bramkę przeciwko Stilonowi.

Gospodarze nie załamali się stratą gola i ruszyli do ataku, a na efekty nie trzeba było czekać zbyt długo. W 74 minucie w polu karnym gości upadł Łukasz Kopeć, a sędzia Bartłomiej Szczecina z Zielonej Góry podyktował jedenastkę, mimo ogromnych protestów rywala z Legnicy. Rzut karny wykorzystał snajper Warty Paweł Posmyk, lecz tuż po wykonanej jedenastce zgłosił kontuzję kolana i musiał opuścić boisko. Jego miejsce zajął wracający po długiej chorobie Adrian Bielawski, który w pierwszych spotkaniach wiosny strzelił kilka bramek dla gorzowskiego beniaminka.. W końcówce Warta pilnowała wygranej i nie pozwoliła gościom na zagrożenie bramki Królczyka.

Kolejna wygrana Warty stała się więc faktem i wypada jedynie żałować, że gorzowianie tak późno zaczęli zbierać punkty. Mimo to nadal warciarze mają szanse na zachowanie ligowego bytu. Po wygranej z Miedzią piłkarze prowadzeni, od kilku kolejek przez Radosława Bubniaka, wyprzedzają w tej chwili cztery zespoły i zajmują 14 miejsce. Do bezpiecznego miejsca gorzowianie tracą jednak 5 punktów, a zostały tylko dwie kolejki do końca. Nasz zespół już w sobotę zagra na wyjeździe z Gwarkiem Tarnowskie Góry, a w ostatniej kolejce w Gorzowie zespołem z Kluczborka.

Przemysław Dygas

Warta Gorzów – Miedź II Legnica 2:1 (1:0)

Bramki: Dominik Zakrzewski (45) i Paweł Posmyk (77 rzut karny) oraz Mateusz Zatwarnicki (70)