Gorzowskie złote sumo. Trzy medale na MP!

2019-06-04, Sport

W Lublinie odbyły się mistrzostwa Polski młodzików w sumo, w których wystąpiło czterech zawodników z klubu Biegański Jamniuk Gorzów.

Pierwszy walczył Marcin Górniak (na zdjęciu poniżej) startujący w kat. do 35 kg. Stoczył pięć walk nie pozostawiając złudzenia, kto powinien zostać mistrzem Polski w najniższej kategorii wagowej.

Kolejny zawodnik to Oskar Paluch walczący w kategorii do 40 kg. Pierwszy pojedynek wygrał, natomiast dwa kolejne przegrał i tym samym zajął 7 miejsce.

Jako trzeci z reprezentantów Gorzowa Wlkp. walczył w kategorii do 50 kg. Jan Fabich (na głównym zdjęciu), który jak lew przedzierał się przez wszystkie stoczone walki i zdobył mistrzostwo Polski na 2019 rok.

Ostatni zawodnik startujący pod barwami klubu Biegański Jamniuk Gorzów to Bartosz Dowhan walczący w kategorii do 65 kg. Stoczył pięć walk, z czego nieznacznie jedną przegrał i zdobył brązowy medal.

Kolejny start naszych podopiecznych to zawody organizowane przez nasz klub o nazwie „Międzynarodowy Turniej Judo w Gorzowie Wlkp.” , który odbędzie się 8 czerwca br. w hali ZS nr 20 przy ul. Szarych Szeregów. Na to wydarzenie sportowe zapraszamy również szeroką publiczność, gdzie będzie można zobaczyć zmagania sportowe około 300 zawodników z Niemiec, Ukrainy i Polski.