Jarosława, Marka, Wiki , 25 kwietnia 2024

Warta i Stilon Prosupport zagrają w finale PP

2019-06-05, Sport

Zespoły Warty i Stilonu Prosupport zapewniły sobie udział w wojewódzkim finale Pucharu Polski.

Przeciwnikiem Warty w półfinale był zespół Promienia Żary, który występuje w zielonogórskiej klasie okręgowej i walczy o powrót do lubuskiej czwartej ligi. Warciarze nie zlekceważyli przeciwnika i odnieśli w Żarach zwycięstwo nad Promieniem 3:1. W pierwszej połowie bramki zdobyli Łukasz Kopeć oraz skuteczny ostatnio Dominik Zakrzewski. W drugiej połowie trzeciego gola dla bordowo-granatowych uzyskał Sebastian Surmaj, a dla gospodarzy honorową bramkę w końcówce strzelił Dariusz Piechowiak z rzutu karnego. W bramce Warty pojawił się Witalij Czyżykow, który w rundzie wiosennej nie zagrał żadnego meczu w trzeciej lidze. Odpoczywał również kapitan Damian Szałas, a szansę pokazania się trenerom otrzymali młodzieżowcy.

Piłkarze Stilonu Prosupport pokonali natomiast na wyjeździe po dogrywce TS Przylep 4:2, który zajmuje miejsce w czołówce lubuskiej czwartej ligi. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, a po przerwie kibice zobaczyli wreszcie bramki. Prowadzenie dla gorzowian uzyskał w 66 minucie Jędrzej Drame, a po chwili z karnego drugą bramkę zdobył Adrian Nowak. Grający ambitnie gospodarze doprowadzili jednak do remisu. Najpierw w 72 minucie Paweł Dzikowicz zdobył bramkę kontaktową, a kilka minut przed końcem ten sam zawodnik zdobył drugiego gola. Spotkanie w regulaminowym czasie gry zakończyło się remisem 2:2 i sędzia zarządził dogrywkę. W niej lepsi okazali się piłkarze Stilonu Prosupport, którzy po golach Michała Pakuły i ponownie Drame awansowali ostatecznie do finału.

Finał wojewódzkiego Pucharu Polski odbędzie się w Gorzowie 22 czerwca, a zmierzą się w nim dwie gorzowskie drużyny.