Kornela, Lizy, Stanisława , 8 maja 2024

Trzy medale zawodników Bulldogu Gorzów

2019-06-10, Sport

W Bałtowie odbyły się ostatnie w tym sezonie zawody Polskiego Związku Kickboxingu.

Na Puchar Polski w formułach Kick Light i K-1 przyjechało 281 zawodników z 56 klubów z całej Polski. Nasze miasto reprezentował Klub Sportowy Bulldog Gorzów.

Zawody stały na bardzo wysokim poziomie, zarówno organizacyjnym jak i sportowym. Ciekawostką było, że cały turniej rozgrywał się pod gołym niebem na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego. Z kolei pod względem sportowym nie zabrakło najlepszych krajowych kickbokserów i żeby zdobyć medal trzeba było wygrać co najmniej 1-2 walki.

Trener gorzowskich Bulldogów Tomasz Bagrowski zabrał na ten turniej 4 podopiecznych, z których trójka wróciła z medalami:
- Filip Kucharczyk - 3 miejsce w formule K-1 junior młodszy -51 kg.
- Gracjan Durlak - 3 miejsce w formule Kick Light kadet starszy -52 kg.
- Piotr Żmijak - 3 miejsce w formule Kick Light kadet starszy -47 kg.
Niewiele do medalu zabrakło Wojtkowi Zwierzyńskiemu. Nasz najmłodszy zawodnik jedną walkę wygrał i minimalnie przegrał swój ćwierćfinał.

Najlepszym zawodnikiem naszej drużyny okazał się Gracjan Durlak, który po dwóch wygranych walkach nieznacznie przegrał swój półfinał.
Podobną sytuację miał Piotr Żmijak, który w półfinale spotkał się z aktualnym Mistrzem Polski, z którym stoczył bardzo zacięty pojedynek.