Ilony, Jerzego, Wojciecha , 23 kwietnia 2024

Samuel Kulczycki mistrzem Europy!

2019-07-17, Sport

Przez dziesięć dni, w czeskiej Ostrawie rozgrywano mistrzostwa Europy juniorów i kadetów w tenisie stołowym, gdzie rywalizowało też dwóch Lubuszan.

Pierwszy z nich – Mateusz Zalewski (ZKS Zielona Góra) w kategorii kadetów sklasyfikowany został w grach pojedynczych i mieszanych na miejscach 17-32, w grze podwójnej z Miłoszem Redzimskim (Bogoria Grodzisk Mazowiecki) na pozycjach 9-12, a w turnieju drużynowym obaj wywalczyli 7. lokatę.

Znacznie lepiej spisał się tam gorzowianin Samuel Kulczycki, który został mistrzem Europy juniorów w grze mieszanej grając wspólnie z Katarzyną Węgrzyn (AZS UE Wrocław), zaś w grze singlowej i deblowej sklasyfikowany został w przedziale miejsc 5-8., a w drużynie z kolegami z reprezentacji wywalczył 8. pozycję, będąc liderem zespołu.

Bliźniacza siostra Kasi wywalczyła tytuł mistrzyni Europy juniorek w grze pojedynczej, a dwa brązowe krążki przypadły w udziale kadetom: w grze singlowej Redzimskiemu i parze deblowej dziewcząt Wiktorii Wróbel (MRKS Gdańsk) i Ilona Sztwiertnia (Bronowianka Kraków).