Alfa, Leonii, Tytusa , 19 kwietnia 2024

Sześć goli przy Olimpijskiej. Zwycięski Stilon

2019-08-18, Sport

W trzeciej kolejce rozgrywek czwartej ligi piłkarskiej zespół Stilonu Prosupport odniósł pierwsze w sezonie zwycięstwo i od razu bardzo okazałe.

Podopieczni trenera Kamila Michniewicza wygrali z Ilanką Rzepin 6:0, nie pozostawiając rywalom żadnych złudzeń co do poziomu prezentowanego przez obie drużyny. Jeżeli gości mogli na coś pozytywnego liczyć to tylko w pierwszych trzydziestu minutach. W tym okresie Ilanka podjęła rękawicę i dzielnie walczyła z niedawnym trzecioligowcem. Sytuacji bramkowych z tego nie było, ale przynajmniej oglądaliśmy wyrównaną grę.

Punktem zwrotnym spotkania była 32 minuta, kiedy to Adrian Nowak znalazł drogę do bramki strzeżonej przez Pawła Sidorowicza. Po chwili mogło być już 2:0, lecz strzał Filipa Wiśniewskiego sparował Sidorowicz. Bezradny jednak był kilka minut później, kiedy to na uderzenie z dalszej odległości zdecydował się Kamil Ograbek. Ta druga bramka tak naprawdę pozbawiła już jakikolwiek nadziei gości na uzyskanie korzystnego rezultatu.

Po zmianie stron dominacja gorzowian nie podlegała żądnej dyskusji. Niebiesko-biali całkowicie zdominowali środek pola i co rusz konstruowali ciekawe ataki. Piękny był trzeci gol, kiedy to po trójkowej akcji Łukasz Zakrzewski minął bramkarza i trafił do pustej bramki.

Następne gole wynikały już z całkowitej bezradności gości oraz swobodnej gry stilonowców. Gdyby podkręcili oni jeszcze bardziej tempo gry i lepiej przykładali się do wykończania sytuacji mogło to się wszystko skończyć dwucyfrowym rezultatem.

- Zagraliśmy dobre spotkanie, w którym tak naprawdę nie było chwili przestoju i z tego się najbardziej cieszę – powiedział w stronę dziennikarzy zadowolony trener Michniewicz.

Stilon Prosupport Gorzów – Ilanka Rzepin 6:0 (2:0)

Bramki: Nowak 2 (32′ i 63′), Zakrzewski 2 (50′ i 74′), Ograbek 39' i Kurlapski 77′