Sergiusza, Teofila, Zyty , 27 kwietnia 2024

Warta wygrywa po raz trzeci i zostaje liderem

2019-08-23, Sport

Piłkarze Warty pokonali na własnym boisku Meprozet Stare Kurowo 2:0, a wynik meczu został ustalony w pierwszej połowie.

Mamoru Tsuchiya w akcji
Mamoru Tsuchiya w akcji Fot. Robert Borowy

Gorzowianie od początku spotkania zdecydowanie przeważali i już w dziewiątej minucie, po prostopadłym zagraniu Damiana Szałasa w pole karne, bramkę uzyskał Japończyk Mamoru Tsuchiya. Defensor z Japonii imponuje od początku sezonu wysoką formą, potrafi włączyć się do akcji ofensywnej i celnie dośrodkować w pole karne. Tym razem udowodnił, że oprócz asyst, sam potrafi wykończyć skutecznie sytuację pod bramką rywala.

Warta po zdobyciu gola nie zmieniła stylu gry i nadal trwało oblężenie bramki beniaminka ze Starego Kurowa. Podopieczni Pawła Wójcika w 29 minucie zdobyli drugą bramkę, gdy w zamieszaniu podbramkowym przytomnie zachował się Dawid Ufir i z kilku metrów skierował piłkę w lewy róg bramki gości. Podobnie jak Tsuchiya także młody Ufir prezentuje się bardzo dobrze i do tego dorzuca kolejne gole. Kilka minut później doskonałej okazji do zdobycia trzeciej bramki nie wykorzystał Paweł Posmyk. Jego strzał z rzutu karnego obronił bramkarz Meprozetu.

W drugiej połowie bordowo-granatowi dążyli do zdobycia kolejnych bramek, lecz zawodziła skuteczność, a dobrych okazji nie wykorzystywali Ufir oraz Michał Przybyła. Zawodnicy Meprozetu, prowadzeni przez Zenona Burzawę, ograniczali się do przeszkadzania i rzadko przedostawali się pod bramkę gorzowian, aczkolwiek nie można było odmówić im waleczności. Zespół trenera Wójcika odniósł trzecie zwycięstwo z rzędu i awansował na pierwsze miejsce w tabeli.

Warta- Meprozet Stare Kurowo 2:0 (2:0)

Bramki:Mamoru Tsuchiya (9) i Dawid Ufir (29)