Agnieszki, Amalii, Czecha , 20 kwietnia 2024

Kolejna wygrana Stilonu Prosupport

2019-08-31, Sport

Piłkarze Stilonu Prosupport w piątej kolejce spotkań czwartej ligi pokonali na swoim boisku Carinę Gubin 2:1.

Zdobywca dwóch bramek dla gorzowian Adrian Nowak

Gorzowianie od pierwszego gwizdka sędziego przejęli inicjatywę i zamknęli gości na ich połowie. W 20 minucie kapitalnym strzałem z ostrego kąta popisał sięAdrian Nowak, przy którym żadnych szans nie miał bramkarzWojciech Kaczmarek. W kolejnych minutach stilonowcy nadal przeważali, lecz brakowało klarownych sytuacji. Druga połowa znakomicie rozpoczęła się dla gospodarzy, gdyż w 50 minucie w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Nowak, który płaskim strzałem zdobył drugą bramkę.

Piłkarze Cariny nie byli w stanie zagrozić bramcePiotra Bukowskiego. Natomiast podopieczniKamila Michniewicza mogli spokojnie w kolejnych minutach strzelić kolejne bramki. Swoje szanse mieliŁukasz Zakrzewski, Rafał Świtaj, Kacper Czyżewski, lecz doskonale spisywał się w bramce doświadczony Kaczmarek. W ostatnim kwadransie po wielu zmianach dokonanych przez trenera Michniewicza coraz śmielej atakowali goście, lecz nie potrafili poważnie zagrozić bramce Bukowskiego. Dopiero w 80 minucie bramkarz Stilonu skapitulował, gdy bardzo ładnym, strzałem zza pola karnego popisał sięMateusz Hałambiec. Po jego strzale piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do bramki. Zapowiadała się nerwowa końcówka, lecz gorzowianie nie dopuszczali rywali pod swoje pole karne i odnieśli drugie zwycięstwo z rzędu. Dobrą dyspozycję potwierdził w meczu z Cariną Adrian Nowak, który jeszcze niedawno na boiskach trzeciej ligi nie występował zbyt często.

- Z pewnością mam więcej szans na występy od trenera, poukładałem sobie również życie prywatne i dzięki temu mam spokojniejszą głowę wychodząc na boisko. Nie ma, co ukrywać, że ta liga w porównaniu z trzecią jest słabsza i łatwiej również o gole. Słabo wystartowaliśmy, lecz teraz jesteśmy na dobrych torach, Stilon powinien w tej lidze dominować i wygrywać – powiedział Adrian Nowak.