Ilony, Jerzego, Wojciecha , 23 kwietnia 2024

Stilon Prosupport wygrał w Świebodzinie

2019-09-07, Sport

Piłkarze Stilonu Prosupport pokonali na wyjeździe Pogoń Świebodzin 2:0.

Pierwsze wyjazdowe zwycięstwo odnieśli piłkarze Stilonu Prosupport. W szóstej kolejce lubuskiej czwartej ligi pokonali w Świebodzinie miejscową Pogoń 2:0 i tym samym odnieśli pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie, a w sumie trzecie z rzędu.

Od początku spotkania gorzowianie przejęli inicjatywę i gra głównie toczyła się na połowie gospodarzy. Stilonowcy wymieniali dużo podań, lecz nie potrafili zagrozić bramce zespołu ze Świebodzina. Dopiero pod koniec pierwszej połowy prowadzenie dla niebiesko-białych uzyskał Kamil Ograbek, który płaskim strzałem z kilku metrów w długi róg bramki pokonał golkipera Pogoni Michała Hajdasza.

Po przerwie gra się bardziej wyrównała, ale defensywa Stilonu nie dopuszczała do zagrożenia pod bramką Piotra Bukowskiego. W końcówce podopieczni Kamila Michniewicza przypieczętowali wygraną, a wynik spotkania w 83 minucie ustalił Alan Błajewski.

Pogoń Świebodzin- Stilon Prosupport 0:2 (0:1)

Bramki: Kamil Ograbek (42) i Alan Błajewski (83)