Bogny, Walerii, Witalisa , 28 kwietnia 2024

Zwycięstwo siatkarzy Stilonu

2024-03-17, Sport

W kolejnym spotkaniu drugiej ligi siatkarzy zespół Agencji Inwestycyjnej Stilon zagrał u siebie z Treflem II Gdańsk.

Stilonowcy byli zdecydowanym faworytem tego spotkania i nadal przed nim mieli matematyczne szanse na dalszą grę w fazie play-off. W pierwszym secie dominacja niebiesko-białych nad ekipą Trefla nie podlegała dyskusji i gorzowianie wygrali wysoko 25:14.

Najwięcej emocji było w drugiej odsłonie. Gdańszczanie zagrali ambitnie i mieli nawet przy stanie 24:22 dwie piłki setowe. Siatkarze Stilonu wytrzymali jednak nerwowo i zdołali przechylić szalę na swoją korzyść wygrywając 28-26.

Trzecia partia to właściwie powtórka tego, co się działo w pierwszym secie. Trener Rafał Legień rotował składem, a mimo to gorzowscy siatkarze pewnie wygrali do 25:16. Najlepszym siatkarzem spotkania został kapitan drużyny Maciej Kordysz.

W ostatniej kolejce nasza drużyna podejmie w Gorzowie lidera z Torunia, który dopiero w przedostatniej serii gier przegrał po raz pierwszy w tym sezonie. Stilon musi wygrać i liczyć na dobre dla siebie wyniki pozostałych rywali, aby zagrać w fazie play-off.