Nieudana inauguracja piłkarzy ręcznych

2019-09-21, Sport

Piłkarze ręczni Stali Gorzów przegrali na inaugurację rozgrywek pierwszej ligi z Ostrovią Ostrów 27:28.

Spotkanie rozegrane w hali przy ul. Szarych Szeregów miało być mocnym wejściem w nowy sezon, ale okazało się, że z formą gorzowian nie jest jeszcze najlepiej. Szczególnie widoczne to było w pierwszej połowie, w której nasi sprawiali wrażenie zmęczonych jeszcze okresem przygotowawczym.

Praktycznie od pierwszych akcji inicjatywa należała do gości, którzy wypracowali kilkubramkową przewagę i spokojnie kontrolowali przebieg meczu do przerwy.

Po zmianie stron stalowcy nie mieli już nic do stracenia i wzięli się za odrabianie strat. Nie udało się jednak im ani razu doprowadzić do wyrównania, nie mówiąc już o wyjściu na choćby minimalne prowadzenie. Ostatecznie nasi przegrali jedną bramką. O przegranej w dużej części zadecydowała słaba skuteczność oraz zbyt duża liczba prostych błędów w obronie.