Stilon Prosupport rozgromił wicelidera

2019-09-21, Sport

Piłkarze Stilonu Prosupport pokonali na wyjeździe wicelidera czwartej ligi Spójnię Ośno Lubuskie 4:1.

Gorzowianie objęli prowadzenie w 32 minucie po strzale Łukasza Zakrzewskiego, który po kilku meczach bez gola, przełamał się i pokonał bramkarza. Wicelider zdołał jednak wyrównać kilka minut przed przerwą, a Piotra Bukowskiego pokonał z rzutu karnego Henryk Kurdykowski. W drugiej połowie niebiesko-biali długo nie mogli znaleźć sposobu na defensywę wicelidera, ale w końcowym fragmencie meczu gorzowianie zagrali już jednak skutecznie.

W 70 minucie z rzutu karnego prowadzenie dla Stilonu uzyskał Alan Błajewski, a kilka minut później zawodnik Spójni skierował po zagraniu Błajewskiego piłkę do własnej bramki. Ostatnią bramkę dla podopiecznych Kamila Michniewicza uzyskał Wojciech Kurlapski, który został wprowadzony w drugiej połowie. Dla młodego piłkarza była to pierwsza bramka na boiskach czwartej ligi. Stilon Prosupport odniósł piąte zwycięstwo z rzędu i wyprzedził zespół z Ośna Lubuskiego.

Spójnia Ośno Lubuskie – Stilon Prosupport 1:4 (1:1)

Bramki : Henryk Kurdykowski  ( 39) - Łukasz Zakrzewski (32), Alan Błajewski (70 rzut karny), samobójcza (74), Wojciech Kurlapski (78)