Jarosława, Marka, Wiki , 25 kwietnia 2024

Wybronili ostatnią akcję i wygrali w Łodzi

2019-09-29, Sport

W drugim meczu rozgrywek pierwszej ligi szczypiorniści Stali Gorzów wygrali w Łodzi z tamtejszą Anilaną 28:27.

Początek spotkania nie był najlepszy dla gości, którzy po serii błędów pozwolili miejscowym wyjść na prowadzenie. Nie trwało to długo, bo od stanu 4:3 dla Anilany, to nasi zaczęli dyktować warunki na parkiecie, aczkolwiek gra generalnie była w tym okresie wyrównana. W 17 minucie był ostatni remis w spotkaniu 9:9. Do przerwy stalowcy prowadzili natomiast 15:13.

Po zmianie stron podopieczni trenera Dariusza Molskiego po kilku składnych akcjach i dobrej grze obronnej wypracowali już sporą przewagę, którą utrzymywali przez większą część drugiej połowy. W pewnym momencie nastąpiło rozprężenie, wystarczyło kilka błędów i gospodarze poczuli, że jeszcze nic nie jest dla nic stracone. Jeszcze w 54 minucie nasi prowadzili 28:24, ale minutę przed końcową syreną goście prowadzili już tylko jedną bramką. Niespełna 15 sekund przed końcem gorzowianie stracili piłkę, ale łodzianie nie wykorzystali szansy na doprowadzenia do remisu.

Anilana Łódź -  Stal Gorzów 27:28 (13:15)

Stal: Nowicki, Marciniak 1, Jaśko – Stupiński 8 (0/1), Kryszeń 4, Pietrzkiewicz 1 , Serpina, Chełmiński 1 , Bronowski 4, Gintowt , Smolarek Marcin 4, Smolarek Mariusz 1, Kłak 1, Światłowski, Dzieciątkowski 3, Renicki.