W celu zapewnienia poprawnego działania, a także w celach statystycznych, serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przechowywanie cookies na Twoim komputerze. Zasady dotyczące obsługi cookies można w dowolnej chwili zmienić w ustawieniach przeglądarki. [rozumiem. zamknij okno] x

 

 

Jesteś tutaj » Home » Sport »
Ambrożego, Florentyny, Gawła , 16 października 2019

Pierwsze ligowe zwycięstwo Gorzovii

2019-09-30

W kolejnym meczu pierwszej ligi tenisiści stołowi GKS Gorzovia MojeBermudy.pl Gorzów pokonali Darz Bór Kiernieszyce 6:4.

medium_news_header_25912.jpg Fot. Robert Borowy Radosław Żabski

Grupa północna: GKS Gorzovia MojeBermudy.pl Gorzów – Darz Bór Kiernieszyce 6:4. Kwapiś 2,5, Żabski 2, Skubiszewski 1 i Franc 0,5; Morliny I Ostróda – ZKS Palmiarnia I Zielona Góra 1:9 i Morliny II – ZKS Palmiarnia I 3:7. Perek 2,5+2,5, Nalepa 2+2,5, Misztal 1,5+2 i Wachowiak 2,5+0,5; Kamix ATS Małe Trójmiasto Rumia – Morliny I 5:5; Coccine GKTS Wiązowna – IKTS Broń Radom 5:5; AZS AWFiS Balta II Gdańsk – Energa Manekin KTS II Toruń 3:7.

1.ZKS Palmiarnia I    3          6          25:5

2.Energa Manekin II  3          5          20:10

3.Kamix ATS              3          5         17:13

4.Gorzovia                 3          4         16:14

5.Morliny I                 3          3          12:18

6.IKTS Broń              3          3          14:16

7.Morliny II                3          2          13:17

8.AZS AWFiS II        3          2          13:17

9.Coccine GKTS        3          1          11:19

10.Darz Bór                3          0          9:21

            Grupa południowa: GMKS Strzelec Frysztak – ZKS Palmiarnia II 9:1. Chłodnicki 1; Villa Verde Olesno – KTS Gliwice 5:5; Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów – BISTS Bielsko Biała 6:4; PKS Pegaz Miasto Łańcut Jarosław II – PWSZ Zamość 5:5; IKS Start Zduńska Wola – Viret CMC Zawiercie 8:2.

1.GMKS Strzelec       3           6          23:7

2.PKS Pegaz              3          5          22:8

3.Villa Verde               3          5          22:8

4.IKS Start                  3          4          19:11

5.Global Pharma         3          4          16:14

6.BISTS                      3          2          13:17

7.PWSZ                      3          2          13:17

8.KTS                          3          2          12:18

9.ZKS Palmiarnia II     3          0          5:25

10.Viret CMC              3          0          4:26

RK

 

LUBUSKIE DRUŻYNY JUŻ NA CZELE II LIGI

            Druga kolejka: Odra Głoska – ZKS IV Korner Drzonków 5:5. Ligowski i Marciniak po 2 oraz F.Krzywniak 1; ZKS III Nordis – Gorzovia II 8:2. Grudzień i Jankowski po 2,5 oraz Skrzynecki i P.Sroczyński po 1,5 – Dopierała i Lewaszkiewicz po 1; KU AZS UZ Zielona Góra – Victoria Jelcz-Laskowice 8:2. Schauer i O.Sroczyński po 2,5, Lubik i M.Żelengowski po 1,5; KTS Wilbromek – Marten Ciechów 5:5; Wolavia Wołów – TOP Bolesławiec 3:7.

            W tabeli prowadzi KU AZS UZ przed ZKS III Nordis po 4 pkt.

RK

 

EKO-APE III LIGA LUBUSKA

            Jofrakuda Świebodzin – FSL-Aktywni Słubice 2:10; Pełcz Górki Noteckie – Kijowianka Kije 6:10; KS Lubikowo – Gorzovia III Gorzów 10:5; ŻSTS Żagań – Spójnia Ośno Lubuskie 6:10; KSTS Podmokle – Witniczanin Witnica 10:5; Uczniak Szprotawa – ZKS BMP V Drzonków 10:7.

1.FSL-Aktywni           3          6          30:8

2.Spójnia                   3          6          30:10

3.Witniczanin             3          4          25:17

4.Kijowianka              3          4          26:20

5.Gorzovia III             3          4          25:22

6.ZKS BMP V             3          2          19:21

7.ŻSTS                       3          2          21:26

8.Pełcz                        3          2          19:24

9.Uczniak                    3          2          19:27

10.KS                          3          2          17:25

11.KSTS                      3          2          17:25

12.Jofrakuda               3          0          7:30

RK

 

ZALEWSKI WYGRAŁ 1. GPP KADETÓW

            Z udziałem 235 zawodników w Krakowie rozegrano 1. Grand Prix Polski kadetów w tenisie stołowym. W konkurencji chłopców awans do finału wywalczył zawodnik zielonogórskiego ZKS – Mateusz Zalewski, gdzie zmierzył się z gorzowianinem Alanem Kulczyckim, reprezentującym obecnie Dojlidy Białystok. Mateusz w grze finałowej w decydującym piątym secie przegrywał aż 0:8, by ostatecznie wygrać go do 9 i cieszyć się z końcowego sukcesu.

            Na uwagę zasługuje też wynik Mateusza Żelengowskiego (AZS UZ Zielona Góra), który został sklasyfikowany w przedziale miejsc 9-12.

RK

 

RADOŚNIE W GÓRKACH NOTECKICH

            Niemal 70 zawodników zameldowało się na starcie 1. wojewódzkiego turnieju kwalifikacyjnego żaków i skrzatów w tenisie stołowym, który rozegrano w Górkach Noteckich.

            Wyniki: żaczki – 1.Oliwia Kucharczyk, 2.Lena Grobelna, 3.Marlena Grobelna, 4.Natalia Karaś (wszystkie Bocian Słońsk-Krzeszyce); żacy – 1. Jan Golata (Pełcz Górki Noteckie), 2.Oskar Horbejczuk (Witniczanin Witnica), 3.Filip Babiak, 4.Radosław Chabiniak (obaj Fiber Nowogród Bobrzański); skrzatki – 1.Michalina Piróg (UKTS-Olimpia Lubsko), 2.Barbara Jasińska (ZKS Drzonków), 3.Aleksandra Mierzwiak (Fiber), 4.Julia Sawicka (UKTS-Olimpia); skrzaty – 1.Wiktor Czarnogrecki (Bocian), 2.Juliusz Nowak (Spartakus Otyń), 3.Paweł Karaś, 4.Filip Grabowski (obaj Bocian).

            Do 1. GPP żaków (Łaziska Górne, 11-13.10.br.) zakwalifikowali się zwycięzcy turnieju, a prawo gry z listy imiennej PZTS mają: Wanessa Kulczycka (Gorzovia) i Zofia Kamińska (UKTS-Olimpia).

RK

 

Zapowiedzi

TENIS STOŁOWY

 

            I liga mężczyzn: Morliny I Ostróda – GKS Gorzovia MojeBermudy.pl Gorzów, sobota – 16.00.

 

            II liga mężczyzn: Gorzovia III Gorzów – Odra Głoska, hala miejska, ul. Jagiełły 11, sobota – 13.00; ZKS IV Korner Drzonków – TOP Bolesławiec, hala WOSiR-u w Drzonkowie, ul. Olimpijska 20, sobota – 12.00.

 

            Pierwszy rzut gorzowskiej klasy „A” mężczyzn: hala miejska w Gorzowie, ul. Jagiełły 11, niedziela – 10.00;

 

            Pierwszy rzut zielonogórskiej klasy „A” mężczyzn: hala Zespołu Szkół w Sulechowie, ul. Piaskowa 52, niedziela – 9.00.

RK