Trwa świetna passa Stali Gorzów

2019-11-09, Sport

W kolejnym spotkaniu pierwszej ligi grupy B piłkarze ręczni Stali Gorzów pokonali na wyjeździe MKS Wieluń 35:32.

Pojedynek sąsiadów w tabeli w pierwszej połowie był bardzo zacięty i wyrównany, a pierwsze skrzypce grali skrzydłowi obu drużyn. Gospodarze po pierwszej połowie minimalnie prowadzili 15:14, a w ich szeregach skuteczny byłJ arosław Cepielik, a wśród gorzowian dobry mecz rozgrywali Mateusz StupińskiAleksander Kryszeń.

Po przerwie gorzowianie odskoczyli rywalom na kilka bramek i wydawało się, że mecz zakończy się pewną wygraną gości. W końcówce jednak gospodarze systematycznie zmniejszali stratę i na niewiele ponad 5 minut do końca przewaga gorzowianie prowadzili tylko 32:31. Ostatnie minuty to popis naszych skrzydłowych, Mateusz Stupiński wykorzystał rzut karny, a po chwili zawodnik gospodarzy trafił w poprzeczkę i gorzowianie mieli dwie bramki przewagi na minutę przed końcem. Ostatnią akcję szczypiorniści Dariusza Molskiegozagrali kapitalnie, a wrzutkę Aleksandra Kryszenia wykorzystał Stupiński. Obaj zresztą byli zdecydowanymi liderami Stali i łącznie zdobyli aż 19 bramek. Podkreślić należy również, że gorzowianie wykorzystali wszystkie 6 rzutów karnych w spotkaniu z gospodarzami.

Po wygranej w Wieluniu szczypiorniści Stali z dorobkiem 5 wygranych plasują się na 3 miejscu w tabeli.