W celu zapewnienia poprawnego działania, a także w celach statystycznych, serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przechowywanie cookies na Twoim komputerze. Zasady dotyczące obsługi cookies można w dowolnej chwili zmienić w ustawieniach przeglądarki. [rozumiem. zamknij okno] x

 

 

Jesteś tutaj » Home » Sport »
Delfiny, Marii, Wirginiusza , 8 grudnia 2019

Dwie porażki Gorzovii w pierwszej lidze

2019-12-02

To nie był najlepszy weekend dla naszych pingpongistów walczących w rozgrywkach pierwszej ligi.

medium_news_header_26417.jpg

W I lidze tenisa stołowego (gr. północna) lider tabeli ZKS Palmiarnia I Zielona Góra nie dał szans w meczu derbowym GKS Gorzovia MojeBermudy.pl Gorzów i w sali rywali rozgromił gospodarzy 9:1. Punkty: Misztal, Perek, Wachowiak po 2,5 i Nalepa 1,5 – Żabski 1;

W innym meczu Gorzovia grająca również na swoich stołach uległa Coccine GKTS Wiązowna 4:6. Punkty: Skubiszewski 2, Kwapiś i Żabski po 1; Morliny I Ostróda – IKTS Broń Radom 9:1; Morliny II – Darz Bór Kiersznice 3:7; Morliny II – IKTS Broń 4:6; Darz Bór – Morliny 1 2:8.

1.ZKS Palmiarnia       9          18        71:19

2.Morliny I                  9          13         58:32

3.Energa Manekin II   8          10        42:38

4.Gorzovia                  7           8          35:35

5.Kamix ATS              5           7          29:21

6.Darz Bór                  9           7          42:48

7.IKTS Broń               9            6          37:53

8.Coccine GKTS        7           4          26:44

9.AZS AWFiS II         8            3          25:55

10.Morliny II               7            2          25:45

            W grupie południowej nie grały rezerwy ZKS, a rywalizowali rywale. PWSZ Zamość – Viret CMC Zawiercie 9:1; Villa Verde Olesno – IKS Start Zduńska Wola 8:2; Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów – KTS Gliwice 4:6.

1.Villa Verde               9          13        57:33

2.PWSZ                      8          12        51:29

3.KTS                         8          12        51:29

4.PKS Pegaz              6          10        41:19

5.Global Pharma        7           8          42:18

6.GMKS Strzelec       8            8          46:34

7.BISTS                      7           6          33:37

8.IKS Start                  8           5          31:49

9.ZKS Palmiarnia II    7            2          15:55

10.Viret CMC             8            0          13:67

RK

 

Drużyny lubuskie straciły przodownictwo w II lidze

            ZKS III Nordis Drzonków – SKS LZS Raszkowski i Stamirowski po 2,5, Skrzynecki 2 i Grudzień 1; TOP Bolesławiec – AZS UZ Zielona Góra 6:4. Leśniewski 2, O.Sroczyński 1,5 i Lubik 0,5; ZKS IV Korner – Wolavia ołów 2:8. J.Krzywniak i Ligowski po 1; Gorzovia II Gorz Ciech:6. Kuźbiński i Lewkowicz po 2; Odra Głoska – KTS Wolbromek 7:3; Victoria Jelcz-Laskowice – AZS UE Wrocław 4:6.

1.Odra                        8          14        58:22

2.AZS UZ                    8          12        51:29

3.TOP                         8          12        49:31

4.ZKS III Nordis          8          11        51:29

5.KTS                         8          11        47:33

6.Marten                     8          10        43:37

7.ZKS IV Korner         8          8          43:37

8.Wolavia                    8          6          35:45

9.SKS LZS                  8          6          32:48

10.AZS UE                  8          4          31:49

11.Victoria                   8          2          21:59

12.Gorzovia II             8          0          19:61

RK

 

W trzeciej lidze liderzy trzymają się mocno

            KS Lubikowo – Jofrakuda Świebodzin 10:7; ŻSTS Żagań – Pełcz Górki Noteckie 9:9; KSTS Podmokle – FSL-Aktywni Słubice 3:10; Uczniak Szprotawa – Kijowianka Kije 7:10; ZKS V BMO Logistic Drzonków – Gorzovia III 6:10; Witniczanin Witnica – Spójnia Ośno Lubuskie 2:10.

1.FSL-Aktywni          10        19        99:35

2.Spójnia                   10        18        98:37

3.Gorzovia III             10        15        91:66

4.Kijowianka              10        12        74:72

5.Pełcz                       10        11        81:65

6.ŻSTS                       10        11        85:79

7.KS                           10        11        74:81

8.Uczniak                   10        7          68:89

9.ZKS V BMP             10        5          60:84

10.Witniczanin            10        4          54:87

11.KSTS                     10        4          48:92

12.Jofrakuda              10        3          47:92

RK

 

Grały też ligi niższe

            IV liga mężczyzn, gr. północna: Gorzovia V – GZSN Start Gorzów 10:4; Spójnia II Ośno Lubuskie – Bocian Słońsk-Kołczyn 1:10; Pełcz II Górki Noteckie – Warta II Kostrzyn 1:10; Witniczanin II Witnica – Gorzovia IV 3:10. Pauzowała Warta III. W tabeli prowadzA Bocian, Gorzovia IV, Spójnia II i Warta II po 10 pkt.

            IV liga mężczyzn, gr. południowa: Fiber Nowogród Bobrzański – Pogoń Wschowa 10:3; ŻSTS III Żagań – Prus Żary 6:10; SO Ganesa – TEJA Łęknica            1:10; ŻSTS II – Tęcza Krosno Odrzańskie 10:1. W tabeli liderem pozostaje ŻSTS II z dorobkiem 14 pkt.

            V liga mężczyzn, gr. północna: Witniczanin III Witnica – Stal Sulęcin 10:8; Gorzovia VI – KS II Lubikowo 5:10; Gorzovia VII – FSL-Aktywni II Słubice 3:10; Bocian II Słońsk-Kołczyn – Gorzovia VIII 1:10. W tabeli prowadzi KS II z 12 pkt.

            V liga mężczyzn, gr. południowa: ZKS VI Drzonków – Dziesiątka II Nowa Sól 7:10; Fiber II Nowogród Bobrzański – LZS Zorza Mozów 10:1; Spartakus Otyń – Prus II Żary 10:2; Fiber IV – Błękitni Olbrachtów 10:2; UKTS-Olimpia Lubsko – Fiber III 10:1. Liderem jest Fiber II z 13 pkt.

RK

 

Samuel Kulczycki blisko medali

            Gorzowianin – Samuel Kulczycki na rozgrywanych w Korat (Tajlandia) mistrzostwach świata juniorów w tenisie stołowym potwierdził przynależność do czołówki światowej w swojej kategorii wiekowej. 17-latek dotarł do ćwierć finałów w grze podwójnej z Maciejem Kubikiem i gry pojedynczej. Obaj Polacy byli bliscy awansu do strefy medalowej w grze deblowej, kiedy w decydującym piątym secie prowadzili z Chińczykami Pang Xiang/Zeng Beixun 5:2, 9:8, by ostatecznie przegrać tego seta 10:12, a całe spotkanie 2:3. W singlu Samuel uległ Japończykowi Shunsuke Togami po wyrównanej grze 0:4 (6:11,10:12,9:11,10:12). Wychowanek Gorzovii swojej szansy medalowej będzie jeszcze szukać w przyszłorocznym czempionacie w portugalskim Guimaraes.

RK

 

Mateusz Zalewski ponownie najlepszy

            W Sępólnie Kujawskim w 2. Grand Prix Polski w tenisie stołowym rywalizowali kadeci, w tym gronie pięcioro Lubuszan. Kolejny raz swoją supremację w tej kategorii wiekowej w kraju potwierdził zawodnik zielonogórskiej Palmiarni – Mateusz Zalewski (trener Andrzej Kopecki), który w całym turnieju stracił zaledwie dwa sety, a w pojedynku finałowym pokonał Miłosza Sawczaka (Bronowianka Kraków) 3:0 (11:4,11:2,11:8).

            Dobrze też spisali się dwaj inni zawodnicy, którzy sklasyfikowani zostali w przedziale miejsc 5-8. - Mateusz Żelengowski (AZS UZ Zielona Góra) i gorzowianin Alan Kulczycki, aktualnie reprezentujący (Dojlidy Białystok).

RK

 

Bocian i wygrali trzeci rzut klasy A

            W Gorzowie z udziałem 10 drużyn rozegrano trzeci rzut gorzowskiej klasy A. Indywidualnie wygrał Dominik Wdowiak (Pełcz Goteckie) przed Oskarem Czarnogreckim, Józefem Nawrotem (obaj Bocian Słońsk-Kołczyn) i Wanessą Kulczycką (Gorzovia). Zespołowo zwyciężył Bocian III – 99 pkt. przed Gorzovią IX i Gorzovią 78 pkt. Po trzech rzutach w tabeli prowadzi Bocian III – 305 pkt. przed Witniczaninem IV Witnica – 255 i Gorzovią IX – 237 pkt.

            Trzeci rzut zielonogórskiej klasy A przy udziale 10 drużyn rozegrany został w Sulechowie. Indywidualnie triumfował Piotr Śliwa przed Piotrem Konstantym (Obaj Jofrakuda Świebodzin), Adamem Kamińskim i Moniką Lisiak (oboje UKTS-Olimpia Lubsko). Zespołowo wygrała Jofrakuda II – 115 pkt. przed UKTS-Olimpią II – 112 pkt. i Jofrakudą III – 111 pkt. Po trzech rzutach prowadzi UKTS-Olimpia II – 257 przed Jofrakudą III – 253 i Jofrakudą II – 250 pkt.

RK

 

Zapowiedzi

TENIS STOŁOWY

 

            Drugi wojewódzki turniej kwalifikacyjny weteranów: hala sportowa w Górkach Noteckich, ul. Cmentarna 5, niedziela – 10.00.

 

            Otwarty turniej mikołajkowy: sala Szkoły Podstawowej w Olbrachtowie, niedziela – 10.00.

 

            Otwarty turniej mikołajkowy: hala sportowa SP Nr 2 w Nowogrodzie Bobrzańskim, ul. Kościuszki 41, niedziela – 10.00.

RK