2019-12-17, Sport
Pierwszoligowi pingpongiści praktycznie zakończyli I rundę rozgrywek. Do rozegrania pozostał zaległy mecz Kamix ATS Małe Trójmiasto Rumia – Morliny II Ostróda.
W grupie północnej niekwestionowanym liderem pozostaje ZKS Palmiarnia I Zielona Góra, a na 5. miejscu jest Gorzovia Gorzów, która w ostatni weekend doznała dwóch kolejnych porażek. W grupie południowej rezerwy ZKS Palmiarni ciułają punkty, walcząc o utrzymanie.
Gr. północna: AZS AWFiS Balta II Gdańsk – GKS Gorzovia MojeBermudy.pl Gorzów 7:3 i Kamix ATS Małe Trójmiasto Rumia – GKS Gorzovia MojeBermudy.pl 8:2. Franc 0,5+0, Kwapiś 0,5+0, Skubiszewski 1+2, Żabski 1+0; Coccine GKTS Wiązowna – Kamix ATS 2:8; Energa Manekin II Toruń – Kamix ATS 4:6; Coccine GKTS – Morliny II Ostróda 7:3.
1.ZKS Palmiarnia I 9 18 71:19
2.Morliny I 9 13 58:32
3.Kamix ATS 8 13 51:29
4.Energa Manekin II 9 10 46:44
5.Gorzovia 9 8 40:50
6.Darz Bór 9 7 42:48
7.IKTS Broń 9 6 37:53
8.Coccine GKTS 9 6 35:55
9.AZS AWFiS II 9 5 32:58
10.Morliny II 8 2 28:52
Gr. południowa: ZKS Palmiarnia II Zielona Góra – PKS Pegaz Miasto Łańcut Jarosław II 1:9. Chłodnicki 1; BISTS Bielsko Biała – ZKS Palmiarnia II 5:5. Zalewski 2,5, Chłodnicki 1,5, Najder 1; PKS Pegaz – GMKS Strzelec Frysztak 8:2; KTS Gliwice – PWSZ Zamość 4:6; Viret CMC Zawiercie – BISTS 0:10; IKS Start Zduńska Wola – Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów 3:7; PKS Pegaz – Global Pharma Orlicz 1924 7:3.
1.PKS Pegaz 9 16 65:25
2.PWSZ 9 14 57:33
3.Villa Verde 9 13 57:33
4.KTS 9 12 55:35
5.Global Pharma 9 10 52:38
6.BISTS 9 9 48:42
7.GMKS Strzelec 9 8 48:42
8.IKS Start 9 5 34:56
9.ZKS Palmiarnia II 9 3 21:69
10.Viret CMC 9 0 13:77
RK
Bez euforii w drugiej lidze
Wyniki: AZS UZ Zielona Góra – ZKS III Nordis Drzonków 5:5. O.Sroczyński 1,5, Bobek, Leśniewski, Schauer po 1, Lubik 0,5 – Grudzień i Jankowski po 2,5; KTS Wolbromek – ZKS IV Korner 9:1. Marciniak 1; Wolavia Wołów – Gorzovia II Gorzów 6:4. Lewaszkiewicz 2,5 i Kuźbiński 1,5; Marten Ciechów – Victoria Jelcz-Laskowice 7:3; AZS UE Wrocław – TOP Bolesławiec 0:10; SKS LZS Raszówka – Odra Głoska 5:5.
1.Odra 9 15 63:27
2.TOP 9 14 59:31
3.AZS UZ 9 13 56:34
4.KTS 9 13 55:35
5.Marten 9 12 50:40
6.ZKS III 9 12 56:34
7.Wolavia 9 8 41:49
8.ZKS IV 9 8 44:46
9.SKS LZS 9 7 37:53
10.AZS UE 9 4 31:59
11.Victoria 9 2 24:66
12.Gorzovia II 9 0 23:67
RK
Trzecia liga po pierwszej rundzie
Jofrakuda Świebodzin – Witniczanin Witnica 6:10; Spójnia Ośno Lubuskie – ZKS V BMP Logistic Drzonków 10:6; Gorzovia III Gorzów – Uczniak Szprotawa 10:6; Kijowianka Kije – KSTS Podmokle 10:3; FSL-Aktywni Słubice – ŻSTS Żagań 10:0; Pełcz Górki Noteckie – KS Lubikowo 10:2.
1.FSL-Aktywni 11 21 109:35
2.Spójnia 11 20 108:43
3.Gorzovia III 11 17 101:72
4.Kijowianka 11 14 84:75
5.Pełcz 11 13 91:67
6.ŻSTS 11 11 85:89
7.KS 11 11 76:91
8.Uczniak 11 7 74:99
9.Witniczanin 11 6 64:93
10.ZKS V BMP 11 5 66:94
11.KSTS 11 4 51:102
12.Jofrakuda 11 3 53:102
W drugiej rundzie drużyny z miejsc 1-6. walczyć będą o awans do II ligi, pozostałe zespoły grać będą o utrzymanie w tej klasie rozgrywek..
RK
Nadal grają klasy niższe
IV liga, gr. północna: Gorzovia IV – Pełcz II 10:2; Warta II Kostrzyn – Spójnia II 5:10; Bocian Słońsk-Kołczyn – Gorzovia V 6:10; GZSN Start Gorzów – Warta III 10:2. Pauzował Witniczanin II. Liderem tabeli jest Gorzovia IV i Spójnia II po 12 pkt.
IV liga, gr. południowa: Tęcza Krosno Odrzańskie – SO Ganesa Radoszyn 7:10; TEJA Łęknica – ŻSTS III Żagań 10:2; Prus Żary – Fiber Nowogród Bobrzański 10:1; Pogoń Wschowa – Dziesiątka Nowa Sól 4:10. Pauzował ŻSTS II. W tabeli na czele jest ŻSTS II z dorobkiem 14 pkt.
V liga, gr. północna: Stal Sulęcin – Bocian II 7:10; Gorzovia VIII – Gorzovia VII 10:6; FSL-Aktywni II – Gorzovia VI 10:1; KS II Lubikowo – Witniczanin III 10:7. Tabela po I rundzie:
1.KS II 7 14 70:31
2.Gorzovia VIII 7 10 61:34
3.Bocian II 7 9 51:41
4.Witniczanin III 7 9 58:44
5.FSL-Aktywni II 7 6 56:48
6.Stal 7 6 40:50
7.Gorzovia VII 7 2 30:60
8.Gorzovia VI 7 0 12:70
V liga, gr. południowa: UKTS-Olimpia Lubsko – ZKS VI Drzonków 10:1; Fiber III Nowogród Bobrzański – Fiber IV 4:10; Błękitni Olbrachtów – Spartakus Otyń 1:10; Prus II – Fiber II 9:9; LZS Zorza Mozów – Dziesiątka II 2:10. Liderem jest Dziesiątka II i Fiber II po 13 pkt.
RK.
Radosne granie mikołajkowe
Niezwykle aktywne stowarzyszenie Fiber zorganizowało w Nowogrodzie Bobrzańskim turniej mikołajkowy w tenisie stołowym, w którym uczestniczyło niemal 90 dzieci. Zwycięzcy: kadetka/juniorka – Roksana Koryzna (Bocian Słońsk-Kołczyn), kadet/junior – Franciszek Papież (Spartakus Otyń); młodziczki – Maja Sokołowska (ZKS Drzonków), młodzicy – Jakub Mierzwiak (Fiber), żaczki – Marlena Grobelna (Bocian), żacy – Jan Golata (Pełcz Górki Noteckie), skrzatki – Barbara Jasińska (ZKS), skrzaty – Wiktor Czarnogrecki (Bocian).
RK
Z Rafałem Legieniem, trenerem Agencji Inwestycyjnej Stilon, rozmawia Przemysław Dygas