Apoloniusza, Bogusławy, Gościsławy , 18 kwietnia 2024

Sukcesy i porażki – Niespodzianka roku (4)

2020-01-03, Sport

Pożegnaliśmy już 2019 rok, ale dalej jesteśmy w trakcie podsumowania występów gorzowskich sportowców.

Dzisiaj czas na kolejną kategorię ,,Niespodzianka roku’’. Ten nieformalny tytuł przyznajemy naszym debiutantom w Salming Ekstralidze unihokeja. Drużyna I LO UKS Floorball Gorzów w ubiegłorocznych rozgrywkach zajęła piąte miejsce, walcząc do końca o medal. Przypomnijmy, że na drodze w awansie do strefy medalowej stanęła nam ekipa Olimpii Łochów, z którą na wyjeździe wygraliśmy po dogrywce 11:10, ale we własnej hali nie daliśmy już jej rady i po dwóch porażkach nasz zespół musiał walczyć o piąte miejsce. Tutaj w decydującym pojedynku podopieczni trenera Macieja Helmana zwyciężyli po dogrywce Wilki Sanok 13:12.

Do świetnej gry pierwszej drużyny dostroili się juniorzy starsi, którzy wywalczyli brązowy medal mistrzostw Polski. Z kolei w finale Ogólnopolskiej Licealiady gorzowianie sięgnęli po brązowy medal, powtarzając wynik z 2018 roku. Ponadto Paweł Kleinhardt i Wojciech Bojko zostali powołani do reprezentacji Polski na mistrzostwa świata dywizji B do 19 lat, które odbyły się w Kanadzie.