W celu zapewnienia poprawnego działania, a także w celach statystycznych, serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przechowywanie cookies na Twoim komputerze. Zasady dotyczące obsługi cookies można w dowolnej chwili zmienić w ustawieniach przeglądarki. [rozumiem. zamknij okno] x

 

 

Jesteś tutaj » Home » Sport »
Fabioli, Miły, Sebastiana , 20 stycznia 2020

Wokół stołów pingpongowych

2020-01-13

Gorzovia nadal przegrywa w meczach o mistrzostwo I ligi mężczyzn i już pomału myśli o barażach o utrzymaniu na zapleczu superligi tenisa stołowego.

medium_news_header_26713.jpg

            Grupa północna: GKS Gorzovia MojeBermudy.pl Gorzów – IKTS Broń Radom 3:7. Skubiszewski i Żabski po 1; ZKS Palmiarnia I Zielona Góra – Morliny I Ostróda 8:2 i ZKS Palmiarnia I – GKS Gorzovia MojeBermudy.pl 8:2. Nalepa 2,5+2,5, Perek 2,5+2,5, Misztal 1,5+1,5, Wachowiak 1,5+1,5 – Skubiszewski i Żabski po 1; Kamix ATS Małe Trójmiasto Rumia – Darz Bór Kierszniewice 5:5; Morliny II – AZS AWFiS Balta II Gdańsk 4:6; Coccine GKTS Wiązowna – Energa Manekin II Toruń 4:6.

1.ZKS Palmiarnia I     12        24        94:26

2.Kamix ATS              11        16        69:41

3.Morliny I                  11        15        68:42

4.Energa Manekin II  11        14        58:52

5.IKTS Broń               11        10        50:60

6.AZS AWFiS II          11         9          46:64

7.Darz Bór                  11         8          50:60

8.Gorzovia                  12         8          47:63

9.Coccine GKTS        11          6          41:69

10.Morliny II               11          2          35:75

            Grupa południowa: IKS Start Zduńska Wola – ZKS Palmiarnia II 7:3. Chłodnicki, Najder i Zalewski po 1; Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów – ZKS Palmiarnia II 10:0; BISTS Bielsko Biała – PWSZ Zamość 5:5; PKS Pegaz Miasto Łańcut Jarosław II – KTS Gliwice 8:2; Villa Verde Olesno – Viret CMC Zawiercie 9:1; Global Pharma Orlicz 1924 – GMKS Strzelec Frysztak 5:5.

1.PKS Pegaz              11        20        83:27

2.Villa Verde               11        17        74:36

3.Global Pharma        13        16        78:52

4.PWSZ                      11        16        67:43

5.KTS                          11        14        64:46

6.GMKS Strzelec        11        11        61:49

7.BISTS                      12        10        60:60

8.IKS Start                  11          7          43:67

9.ZKS Palmiarnia II    12          3          26:94

10.Viret CMC              11          0          14:96

RK

AZS UZ liderem, Gorzovia II „czerwoną latarnią” w II lidze

            Zakończyła się pierwsza runda rozgrywek w II lidze mężczyzn. Bardzo dobrze jak dotychczas radzili sobie zielonogórscy akademicy i niewiele gorzej pingpongiści ZKS III Nordis Drzonków, zaś znacznie gorzej poszło dla ZKS IV Korner, a na pewno takiego scenariusza nie przewidywali zawodnicy Gorzovii II przystępując do rozgrywek w tej klasie, bo ponieśli same porażki. Wyniki 11. kolejki: ZKS III Nordis – Odra Głoska 9:1. AZS UZ Zielona Góra – ZKS IV Korner 7:3. Leśniewski 2,5, Bobek 2, M.Żelengowski 1,5 i O.Sroczyńaski 1 – J.Krzywniak i Marciniak po 1,5; SKS LZS Raszówka - Gorzovia II 9:1. Lewaszakiewicz 1; KTS Wolbromek – Victoria Jelcz-Laskowice 9:1; Wolavia Wołów – AZS UE Wrocław 3:7; Marten Ciechów – TOP Bolesławiec 6:4.

1.AZS UZ                   11        17        70:40

2.KTS                         11        17        74:36

3.Marten                     11        16        64:46

4.ZKS III Nordis          11        16        73:37

---------------------------------------------------

5.Odra                        11        15        67:43

6.TOP                         11        14        65:45

7.SKS LZS                  11        11        52:58

8.Wolavia                    11        8          47:63

9.ZKS IV Korner         11        8          51:59

10.AZS UE                  11        6          40:70

11.Victoria                   11        4          32:78

12.Gorzovia II              11        0          25:85

            W drugiej rundzie zespoły z miejsc 1-4. walczyć będą o I ligę, zaś drużyny z miejsc 5-12. grać będą o utrzymanie w tej klasie rozgrywkowej.

RK

Równy marsz liderów w III lidze

            O miejsca 1-6.: Kijowianka Kije – Gorzovia III Gorzów 10:6; Spójnia Ośno Lubuskie – Pełcz Górki Noteckie 10:7; ŻSTS Żagań – FSL-Aktywni Słubice 1:10.

1.FSL-Aktywni           12        23        119:36

2.Spójnia                   12        22        118:50

3.Gorzovia III             12        17        107:82

4.Kijowianka              12        16        94:81

5.Pełcz                       12        13        98:77

6.ŻSTS                       12        11        86:99

            O miejsca 7-12.: Jofrakuda Świebodzin – KS Lubikowo 10:4; Witniczanin Witnica – ZKS BMP Logistic V Drzonków 10:4. Mecz Uczniak Szprotawa – KSTS Podmokle przełożono.

7.KS Lubikowo          12        11        80:101

8.Witniczanin             12        8          74:97

9.Uczniak                   11        7          74:99

10.ZKS BMP V           12        5          70:104

11.Jofrakuda               12        5          63:106

12.KSTS                     11        4          51:102

RK

Pingpongowe nadzieje grały w Drzonkowie

            Blisko 200 najmłodszych pingpongistów z całej Polski rywalizowało na szesnastu stołach przez trzy dni w 2.Grand Prix Polski żaczek i żaków w tenisie stołowym, które rozegrane zostały w Drzonkowie Z kilkunastoosobowej ekipy lubuskiej najlepiej zaprezentowała się 9-letnia Wanessa Kulczycka (Gorzovia), która dotarła do ćwierćfinału i sklasyfikowana została w przedziale miejsc 5-8. Pozostali Lubuszanie sklasyfikowani zostali w trzeciej i czwartej dziesiątce stawki.

RK

Pierwszy turniej o Grand Prix Nowej Soli za nami

            W pierwszym turnieju o Grand Prix Nowej Soli w tenisie stołowym grało ponad 50 zawodników. Zwycięzcy: kategoria open – Mateusz Walowski (Sokół Jerzmanowa), kategoria 35-5 lat – Tomasz Jackowski (Start Zielona Góra), kateg. 46-59 lat – Marek Szuplak (FSL-Aktywni Słubice), weterani 60 lat i starsi – Roman Kapral (Dziesiątka Nowa Sól).

RK

Zapowiedzi

TENIS STOŁOWY

            Trzeci wojewódzki turniej kwalifikacyjny kadetów i juniorów: hala WOSiR-u w Drzonkowie, ul. Olimpijska 20, sobota – 10.00 (kadeci) i 11.30 (juniorzy).

            Czwarty rzut gorzowskiej klasy „A”: hala miejska w Gorzowie, ul. Jagiełły 11, niedziela – 10.00;

            Czwarty rzut zielonogórskiej klasy „A”: hala Gimnazjum w Nowogrodzie Bobrzańskim, ul. Kościuszki 41, niedziela – 9.00.

            Drugi turniej o Grand Prix Nowej Soli: hala MOSiR-u, ul. Św. Barbary 2, sobota – 9.30.

RK