Alfa, Leonii, Tytusa , 19 kwietnia 2024

Ponownie nie znaleźli patentu na Ostrovię

2020-02-09, Sport

Po kilkutygodniowej przerwie na ligowe parkiety powrócili szczypiorniści pierwszej ligi.

Będąca po pierwszej rundzie liderem gorzowska Stal rewanżowe mecze rozpoczęła tak jak obecny sezon, czyli od… porażki z Ostrovią Ostrów. Jest to jedyna drużyna, która znalazła do tej pory patent na podopiecznych trenera Dariusza Molskiego. Przypomnijmy, że w Gorzowie zwyciężyła 28:27, zaś teraz uczyniła to po rzutach karnych 5:4, gdyż w regulaminowym czasie gry był remis 26:26. Jak widać, ostrowianie tak naprawdę w dwumeczu okazali się lepsi zaledwie o jedną bramkę, o jeden celny rzut, ale ma to duże przełożenie na punkty meczowe, gdyż bilans tych dwóch starć, to pięć punktów dla Ostrovii i tylko jeden dla Stali. Gorzowianie pomimo tej przegranej utrzymali pozycję lidera.

Mecz w Ostrowie był ciekawy i wyrównany, jak na dwie czołowe drużyny ligi przystało. Stalowcy musieli radzić sobie bez kontuzjowanego Cezarego Marciniaka, jego miejsce w bramce zajął Krzysztof Nowicki, którego w drugiej połowie zmienił 20-latek Patryk Jaśko, dobrze radzący sobie dotychczas w rezerwach.  Obaj zaprezentowali dobrą dyspozycję i byli silnym punktem zespołu.

Pierwsze minuty gorzowianie wyraźnie przespali i miejscowi szybko uzyskali czterobramkowe prowadzenie (5:1), które utrzymali do przerwy. W drugiej połowie gorzowianie bardzo dobrze bronili i choć na jej początku przegrywali już 11:17 powoli, ale systematycznie zaczęli odrabiać straty. Wystarczyło piętnaście minut i mieliśmy remis 19:19. Potem gra była bramkę za bramkę, choć nasi mieli liczne okazje do przełamania gospodarczy, a skończyło się ratowaniem remisu. Najpierw wyrównującego gola strzelił Marcin Smolarek, chwilę później udaną interwencją popisał się Jaśko. W serii rzutów karnych dwukrotnie został zatrzymany Smolarek i to miejscowi zwyciężyli 5:4.