Alfa, Leonii, Tytusa , 19 kwietnia 2024

Goście powalczyli, ale lider pozostaje u nas

2020-02-16, Sport

W drugim meczu rundy rewanżowej szczypiorniści Stali Gorzów pokonali Anilanę Łódź 34:29 i utrzymali pozycję w lidera w pierwszej lidze grupy B.

Gorzowianie byli faworytem z meczu z łodzianami, z którymi wygrali także jesienią u nich, ale tylko jedną bramką. Tym razem to zwycięstwo było bardziej przekonywujące, choć trzeba przyznać, że goście zagrali ambitnie i przez niemal całe spotkanie nie ułatwiali zadania podopiecznym trenera Dariusza Molskiego.

Gorzowianie ponownie przystąpili do meczu bez swojego najlepszego bramkarza Cezarego Marciniaka, ale goście z kolei przyjechali bez kilku swoich utalentowanych młodych graczy, którzy w tym samym czasie grali w mistrzostwach Polski juniorów. Już pierwsze minuty pokazały, że stalowcy muszą być czujni i cały czas pilnować się przed dynamiczną grą łodzian. Przyjezdni kilka razy postraszyli naszych i gdyby nie kilka świetnych interwencji w bramce Krzysztofa Nowickiego o zwycięstwo byłoby zapewne trudniej.

Do przerwy żółto-niebiescy prowadzili tylko dwoma bramkami, ale po zmianie stron podkręcili tempo i systematycznie zaczęli odskakiwać. W końcówce spotkania wykorzystali fakt, że gościom zaczęło brakować sił i ostatecznie pewnie zainkasowali komplet trzech punktów.