2020-02-18, Sport
Pierwszoligowe drużyny rozegrały kolejne mecze, ale tym razem bez ekip lubuskich.
W grupie północnej zanotowano wyniki: IKTS Broń Radom – Energa Manekin II Toruń 3:7; Darz Bór Kierszniewice – AZS AWFiS Balta II Gdańsk 3:7; Morliny I Ostróda – Coccine GKTS Wiązowna 5:5. W tabeli prowadzi ZKS Palmiarnia I Zielona Góra z 25 pkt. przed Kamixem ATS Małe Trójmiasto Rumia i Morlinami I po 19 pkt., a GKS Gorzovia MojeBermudy.pl Gorzów zajmuje ósmą lokatę z dorobkiem 9 punktów.
W grupie południowej uzyskano wyniki: KTS Gliwice – GMKS Strzelec Frysztak 6:4; PWSZ Zamość – IKS Start Zduńska Wola 8:2; Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów – Villa Verde Olesno 7:3. Liderem tabeli jest PKS Pegaz Miasto Łańcut Jarosław II z 22 pkt. przed PWSZ – 21 pkt. i Villa Verde – 20 pkt. Rezerwy ZKS Palmiarnia okupują przedostatnia lokatę (dziewiątą) z 3 punktami.
RK
Ścisk w czołówce II ligi
O miejsca 1-4.: Marten Ciechów – AZS UZ Zielona Góra 7:3. O.Sroczyński i M.Żelengowski po 1,5; ZKS III Nordis Drzonków – KTS Wolbromek 7:3. Jankowski i Stamirowski po 2,5 oraz Grudzień i Skrzynecki po 1.
1.ZKS III Nordis 13 19 85:45
2.KTS 13 19 83:47
3.Marten 13 18 75:55
4.AZS UZ 13 18 78:52
O miejsca 5-12.: TOP Bolesławiec – Gorzovia II Gorzów 5:5. Lewaszkiewicz 2,5, Kuźbiński 1,5 i Dopierała 1; SKS LZS Raszówka – ZKS IV Korner Drzonków 6:4. J.Krzywniak 2 oraz G.Sokołowska i Ligowski po 1; AZS UE Wrocław – Wolavia Wołów 4:6. Mecz Victoria Jelcz-Laskowice nie rozegrano.
5.Odra 12 16 72:48
6.TOP 13 15 72:58
7.SKS LZS 13 14 63:67
8.Wolavia 13 12 60:70
9.ZKS IV Korner 13 8 58:72
10.AZS UE 13 7 49:81
11.Victoria 12 6 40:80
12.Gorzovia II 13 2 35:95
RK
W III lidze walka nabiera tempa
O miejsca 1-6.: ŻSTS Żagań – Gorzovia III 10:3; Spójnia Ośno Lubuskie – Kijowianka Kije 10:6; Pełcz Górki Noteckie – FSL-Aktywni Słubice 5:10.
1.FSL-Aktywni 13 25 129:41
2.Spójnia 13 24 128:56
3.Gorzovia III 13 17 110:92
4.Kijowianka 13 16 100:91
5.Pełcz 13 13 103:87
6.ŻSTS 13 13 96:102
O miejsca 7-12.: Witniczanin Witnica – Jofrakuda Świebodzin 8:10; ZKS BMP Logistic V Drzonków – Uczniak Szprotawa 2:10; KS Lubikowo – KSTS Podmokle 10:6.
7.KS 13 13 90:107
8.Uczniak 13 9 91:111
9.Witniczanin 13 8 82:107
10.Jofrakuda 13 7 73:114
11.KSTS 13 6 67:119
12.ZKS BMP V 13 5 72:114
RK
Świetny wynik Zalewskiego
Zawodnik ZKS Palmiarnia Zielona Góra – Mateusz Zalewski bardzo dobrze zaprezentował się w Czech Cadet Open (odpowiednik Pucharu Świata), który rozegrany został w trakcie ostatniego weekendu w czeskim Hodoninie.. Początek zielonogórzanina był nie najlepszy, bo najpierw odpadł w II rundzie w grze podwójnej, grając razem z Alanem Kulczyckim (obecnie Dojlidy Białystok), następnie z kolegami z reprezentacji dotarł do ćwierćfinału turnieju drużynowego, grając w „kratkę”, ale w turnieju indywidualnym złapał właściwy rytm gry i zatrzymał się dopiero w finale, gdzie minimalnie uległ numerowi 1 turnieju – Chang Yu-An z Tajwanu 2:3 (6:11, 11:7, 7:11, 11:6, 10:12), mając meczbola przy stanie 10:9. Za wysokie umiejętności nagrodzony został srebrnym medalem.
Jeszcze lepiej w tym turnieju, ale w kategorii juniorów spisał się inny gorzowianin Samuel Kulczycki (aktualnie reprezentuje Dekorglass Działdowo), który sięgnął po dwa złote medale – w grze pojedynczej i w turnieju drużynowym, nie przegrywając ani jednej gry. Po tym turnieju wysunął się na pierwsze miejsce w rankingu światowym juniorów.
RK
Seniorzy wyłonili mistrzów
Hala WOSiR-u w Drzonkowie była areną zmagań seniorów o tytuły mistrzowskie na 2020 r. i o awans do 88. indywidualnych mistrzostw Polski w tenisie stołowym (Białystok, 28.bm do 1.03.br.).
Wyniki i medaliści: gra pojedyncza kobiet – 1.Emilia Kijok (ZKS Drzonków), 2. Julia Sobolska (Gorzovia), 3.Gabriela Sokołowska, 4.Maja Sokołowska (obie ZKS); gra pojedyncza mężczyzn – 1.Jakub Masłowski (Warta Kostrzyn), 2.Mateusz Żelengowski (AZS UZ Zielona Góra), 3.Łukasz Wachowiak, 4.Piotr Chłodnicki (obaj ZKS); gra podwójna kobiet – 1.Kijok, G.Sokołowska, 2.Aleksandra Kozłowska (Gorzovia), Sobolska, 3.Wanessa Kulczycka (Gorzovia), M.Sokołowska; gra podwójna mężczyzn – 1. Masłowski, Wachowiak, 2.Jakub Jankowski, Andrzej Kopecki jr, 3.Igor Misztal, Szymon Najder, 4.Chłodnicki, Jakub Krzywniak (wszyscy ZKS); gra mieszana – 1.Sobolska, Jankowski, 2.G.Sokołowska, Krzywniak, 3.Kozłowska, Michał Kuźbiński (Gorzovia), 4.Kulczycka, Adam Maniewski (Pełcz Górki Noteckie).
Awans do mistrzostw Polski wywalczyli: Sobolska i Masłowski, a z listy imiennej PZTS prawo gry mają: Kijok, Sławomir Dosz (Warta) oraz Jakub Perek i Kamil Nalepa (obaj ZKS).
RK
Zapowiedzi
TENIS STOŁOWY
Trzeci wojewódzki turniej kwalifikacyjny młodzików: hala Szkoły Podstawowej w Górkach Noteckich, ul. Cmentarna 5, sobota – 10.00.
Piąty rzut gorzowskiej klasy „A”: hala miejska w Gorzowie, ul. Jagiełły 11, niedziela – 10.00.
RK
Z Rafałem Legieniem, trenerem Agencji Inwestycyjnej Stilon, rozmawia Przemysław Dygas