Jarosława, Marka, Wiki , 25 kwietnia 2024

Kiepski początek piłkarzy Warty w trzeciej lidze

2020-08-02, Sport

Ruszyły rozgrywki piłkarskiej trzeciej ligi z udziałem gorzowskiej Warty.

Niestety, nasz zespół nie będzie dobrze wspominał swojej inauguracji. Gorzowianie wybrali się do Zabrza, gdzie zmierzyli się z rezerwami Górnika. Wszyscy spodziewaliśmy się trudnej przeprawy, ale chyba nikt nie przypuszczał, że daleki wyjazd zakończy się klęską. Nasi piłkarze przegrali 1:5, a honorowego gola strzelił Paweł Posmyk.

Mecz zaczął się od szybkiego zdobycia bramki przez gospodarzy, bo już w czwartej minucie do siatki Warty z rzutu karnego trafił Dominik Skiba. W 18 minucie bezpośrednio z rzutu wolnego wyrównał Posmyk, co dało nadzieję, że spotkanie dostarczy jeszcze wielu emocji. Nic z tych rzeczy. Jeszcze przed przerwą dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Skiba, który tym samym skompletował hat-tricka. Po zmianie stron bramki dla miejscowych strzelili Marko Zawada i Bartłomiej Korbecki.

W najbliższą sobotę, 8 sierpnia Warta zagra pierwszy mecz na własnym boisku, a ich rywalem będzie Polonia Świdnica.