Alfa, Leonii, Tytusa , 19 kwietnia 2024

O porażce Warty zadecydowała końcówka

2020-08-08, Sport

W drugiej kolejce rozgrywek trzeciej ligi piłkarzy Warty Gorzów przegrali na własnym boisku z Polonią Stal Świdnica 1:3.

Mecz rozegrany w ponad 33-stopniowej temperaturze od początku przebiegał pod dyktando gości. Pierwszą bramkę strzelili oni już w 11 minucie i szczęśliwym wykonawcą akcji był Patryk Paszkowski. W 34 minucie  jeden z piłkarzy gości dotknął piłki w polu karnym i gola z jedenastu metrów strzelił Paweł Posmyk.

Po zmianie stron więcej z gry cały czas mieli goście. W 72 minucie mogli oni wyjść na prowadzenie, ale nie wykorzystali rzutu karnego, gdyż świetnie w bramce spisał się golkiper Warty, Jakub Kosiorek. Nie zniechęciło to wcale świdniczan, którzy dopięli swego w 85 minucie. To wtedy z linii 16 metrów na strzał zdecydował się Sebastian Jaroszyński i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Wynik meczu w doliczonym czasie gry ustalił Robert Myrta.

WARTA GORZÓW – POLONIA STAL ŚWIDNICA 1:3 (1:1)