Alfa, Leonii, Tytusa , 19 kwietnia 2024

Wysoka porażka Warty z Polonią Bytom

2020-09-19, Sport

W meczu z dwukrotnymi mistrzami Polski, Polonią Bytom piłkarze Warty Gorzów przegrali 0:3.

Po trzech zwycięstwach na wyjazdach bardzo liczyliśmy, że może w spotkaniu z jedną legend polskiego piłkarstwa uda się zdobyć choćby jeden punkt na własnym stadionie, na którym pomimo dużych starań Warciarzom na razie nie idzie najlepiej. Obchodząca w tym roku stulecie powstania Polonia Bytom przyjechała do Gorzowa w glorii niepokonanej w tym sezonie drużyny w rozgrywkach trzeciej ligi i to miano zachowała także po meczu na stadionie przy ul. Olimpijskiej.

Powiedzmy otwarcie, ale goście nie pozostawili wątpliwości,  że obecnie są lepszą drużyną i zasłużenie zwyciężyli 3:0. Nasi starali się trzymać jedynie do 40 minuty. Wtedy to Filip Żagiel trafił do naszej bramki i do przerwy goście prowadzili jedną bramką. Zaraz po przerwie, dokładnie w 49 minucie, Adam Żak podwyższył na 2:0, a w 68 minucie ustalił końcowy wynik.

WARTA GORZÓW - POLONIA BYTOM 0:3 (0:1)