Agnieszki, Amalii, Czecha , 20 kwietnia 2024

Efektowne zwycięstwo osłabionej Stali

2020-10-25, Sport

Szczypiorniści TL Ubezpieczenia Stali Gorzów wysoko pokonali na wyjeździe Real Astromal Leszno i awansowali na drugie miejsce w pierwszoligowej tabeli.

Po zeszłotygodniowej pauzie spowodowanej problemami zdrowotnymi, ale i zakażeniem koronawirusem gorzowianie wybrali się do Leszna w osłabionym zestawieniu. Nie przeszkodziło im to jednak w wysokim zwycięstwie 30:16.

Wygłodniali wspomnianą przerwą nasi gracze od pierwszych akcji starali się przejąć inicjatywę. Gospodarze początkowo starali się dotrzymać im kroku, lecz trwało to zaledwie osiem minut. Od stanu 3:3 stalowcy rzucili osiem goli, nie tracąc żadnego i w 16 minucie prowadzili już 11:3. Od tego momentu gra się nieco wyrównała, ale w końcówce pierwszej połowy żółto-niebiescy ponownie zaliczyli udaną serię trzech bramek z rzędu i na przerwę drużyny zeszły przy wysokim prowadzeniu gości 17:7.

Przez większą część drugiej połowy przewaga Stali utrzymywała się na poziomie 8-10 bramek. W końcówce podopieczni trenera Oskara Serpiny włączyli wyższy bieg i dorzucili jeszcze kilka goli, odnosząc ostatecznie bardzo efektowne zwycięstwo.

Bramki dla Stali zdobyli: Aleksander Kryszeń 9, Dawid Pietrzkiewicz 6, Rafał Renicki 5, Tomasz Gintowt 4, Wiktor Bronowski 3, Paweł Pedryc 2 i Dawid Malarek 1.