Aleksandryny, Józefa, Nicety , 19 marca 2024

Młode gorzowianki boksują na medal

2020-10-27, Sport

Bardzo dobre występy zanotowali na mistrzostwach Polski kadetów reprezentanci Orkana Gorzów, którzy przywieźli trzy medale.

Trener Grzegirz Swadowski ze swoimi medalistkami - Ewą Celejewską i Sandrą Lipińską Fot. Grzegorz Swadowski/FB

Tegoroczna Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży odbyła się Kraśniku i w ringu ujrzeliśmy młodzież z rocznika 2004 i 2005. Na starcie pojawiło się stu zawodników z 65 klubów. Z gorzowian najlepiej zaprezentowała się Sandra Lipińska w kategorii 70 kg, która w finale pokonała Aleksandrę Jankowiak (Sporty Walki Rawicz) 4:1.

Bliska złotego medalu była też Ewa Celejewska w kategorii 60 kg, ale w finale przegrała z reprezentantką Polski, Julianną Rutkowską (Sporty Walki Piła).

Po wicemistrzostwo Polski sięgnął też Aleks Kramarz w kategorii 52 kg. W finale jednogłośnie przegrał z Wiktorem Paczkowskim (Champion Włocławek). Trenerem naszych medalistów jest Grzegorz Swadowski.