Marka, Wiktoryny, Zenona , 29 marca 2024

Ważne zwycięstwo Stilonu nad Czarnymi

2020-11-21, Sport

Po dwóch ostatnich remisach Stilon Prosupport wygrał z Czarnymi Witnica 2:0 i awansował w tabeli o jedno miejsce.

W ostatnich tygodniach nie szło piłkarzom Stilonu, którzy zaledwie zremisowali z Arką Nowa Sól oraz z Odrą Nietków. W obu tych spotkaniach nasi tracili bramki  końcówce meczów, ale największą stratą było nie dopisanie sobie na konto aż czterech punktów. Dlatego mecz z Czarnymi Witnica był praktycznie ostatnim dającym nadzieję na walkę o awans wiosną przyszłego roku. Stilon wygrał, awansował na piąte miejsce, a jeśli pokona w zaległym meczu Carinę Gubin nadal będzie mógł liczyć na dogonienie rywala wiosną.

Sprawa wygranej Stilonu rozstrzygnęła się już w pierwszej połowie. W siódmej minucie wynik otworzył Mirosław Taranienko, a w 31 minucie drugiego gola strzelił Łukasz Maliszewski.

STILON PROSUPPORT GORZÓW – CZARNI WITNICA 2:0 (2:0)