Floriana, Michała, Moniki , 4 maja 2024

Koszykarki zdobyły Siedlce. Koncert gry Hurt i Talbot

2016-11-12, Sport

Po znakomitej drugiej połowie koszykarki InvestInTheWest AZS AJP pokonały na wyjeździe MKK Siedlce 86:53 i awansowały na trzecie miejsce w ligowej tabeli.

Po ostatniej porażce w Sosnowcu nasze dziewczęta bardzo chciały udowodnić wszystkim, że ich gra na wyjazdach wcale nie musi znacząco odbiegać od tego, co obserwujemy w gorzowskiej hali przy ul. Chopina. Do tego rywal nie był z najwyższej półki, a ponadto nie mógł on zagrać w optymalnym składzie, ponieważ w ich szeregach zabrakło Magdaleny Koperwas oraz znanej w Gorzowie Moniki Naczk.

W pierwszej połowie oglądaliśmy dużo żywiołowej, ale i szarpanej koszykówki z obu stron. W małej siedleckiej hali warunki do gry są takie, jakie są, ale nie można narzekać, lecz trzeba się do nich dostosować. Najszybciej z naszego zespołu zrobiła to Courtney Hurt (na zdjęciu z piłką), która w pierwszej połowie szalała pod koszem rywalek, zdobywając 25 punktów. Atutem gorzowianek była też świetna skuteczność pod koszem, bo w tym elemencie nasze rzuciły dwa razy więcej punktów niż gospodynie, a także ważne były punkty zdobywane po stratach.

Spotkanie zaczęło się od szybkiego prowadzenia przyjezdnych 10:2, lecz na początku drugiej kwarty siedlczanki dogoniły a potem kilka razy wychodziły na minimalne prowadzenie. W sumie w pierwszej połowie aż sześć razy zmieniało się prowadzenie, lecz w końcówce dominacja akademiczek była już widoczna. Ważne punkty w tym okresie rzuciła Stephanie Talbot, która raz trafiła za trzy, potem poprawiła dwoma rzutami celnymi i gorzowianki wypracowały ośmiopunktową przewagę przed zejściem do szatni.

W przerwie trener Dariusz Maciejewski uczulał dziewczęta, żeby większą uwagę zwracały uwagę na zbiórki. W tym elemencie ustępowały one gospodyniom, choć ostatnie występy pokazały, że pod tym względem są naprawdę skuteczne. Martwiła również zbyt duża ilość fauli, co mogło mieć znaczenie w końcówce spotkania.

Po zmianie stron Courtney Hurt już tak nie szalała pod koszem rywalek, ale skutecznie zastąpiła ją Stephanie Talbot, która w ostatnich 20 minutach rzuciła 20 punktów. Ponownie dobrą skutecznością popisała się Katarzyna Dźwigalska, swoje punkty rzuciła Paulina Misiek, trafiały też nasze najmłodsze. Do tego gorzowianki wzmocniły obronę i gospodynie nie miały nic do powiedzenia.

- Na więcej nas nie było stać. Pokazaliśmy się z dobrej strony tylko w pierwszej połowie. Gorzowianki zagrały taką koszykówkę, jaką lubią, dlatego wygrały pewnie – przyznał trener siedlczanek Teodor Mołłow.

Z kolei trener Dariusz Maciejewski stwierdził, że w pierwszej odsłonie jego zawodniczki grały trochę nerwowo i dobrze, że wynik trzymała Hurt. – Przyjechaliśmy tutaj wygrać i zawodniczki chyba za bardzo myślały o tym, przez co zaczęły popełniać sporo prostych błędów. W drugiej połowie skupiliśmy się na grze defensywnej, co od razu zaczęło przynosić efekty, a gdy tylko miejscowe zaprzestały twardej obrony natychmiast wykorzystała to Talbot. Ona lubi mieć trochę przestrzeni, a wtedy jest bardzo skuteczna. Kiedy ma się takie indywidualności jak Talbot i Hurt naprawdę łatwiej jest powalczyć o korzystny rezultat – dodał.

PGE MKK Siedlce – InvestInTheWest AZS AJP Gorzów 53:86 (15:16, 20:27, 12:22, 6:21)

PGE MKK: Karolina Poboży 11, Roksana Schmidt 11, Magdalena Parysek 9, Katarzyna Trzeciak 9, Aleksandra Wajler 7, Oksana Mołłow 6, Dominika Paczkowska, Aleksandra Parzeńska, Paulina Żukowska.

AZS AJP: Courtney Hurt 29, Stephanie Talbot 24, Katarzyna Dźwigalska 12, Paulina Misiek 11, Magdalena Szajtauer 6, 18. Katarzyna Jaworska 2, Daria Stelmach 2, Adriana Kopciuch, Nicole Seekamp, Jagoda Szczęsna.