Floriana, Michała, Moniki , 4 maja 2024

Pewna wygrana gorzowian w I lidze piłki ręcznej

2016-11-16, Sport

Szczypiorniści Stali zdobyli kolejne dwa punkty do ligowej tabeli, choć spotkanie z gdańską młodzieżą nie było klasycznym spacerkiem.

Tym razem publiczność zebrana w hali przy ul. Szarych Szeregów nie obejrzała za wielu goli, gdyż obie drużyny skupiły się bardziej na twardej grze defensywnej niż ciężkiej pracy w ataku. Lepsi w tym elemencie byli gospodarze i zasłużenie zwyciężyli.

Od początku meczu rolę dyktujących warunki na parkiecie przejęli podopieczni trenera Dariusza Molskiego, którzy powoli budowali przewagę. W 10 minucie, po trafieniu Adriana Turkowskiego, było 4:1 dla Stali. Kolejne dziesięć minut należało jednak do gości. Ich gra naprawdę mogła się podobać. W 20 minucie mieliśmy remis 6:6, ale to tylko podrażniło miejscowych, którym wystarczyły cztery minuty i ponownie ich przewaga wynosiła cztery gole (10:6). W ostatnich fragmentach pierwszej połowy oba zespoły solidarnie rzuciły po dwie bramki i na przerwę zeszły przy stanie 12:8.

Druga część spotkania zaczęła się od bramki Bartka Starzyńskiego, po chwili goście strzelili dwa gole i trener Molski musiał wziąć czas. Gorzowianie szybko odzyskali inicjatywę, wypracowali pięciobramkową przewagę (17:12) i już na spokojnie kontrowali przebieg ostatniego kwadransa. Bardzo dobry mecz, po raz kolejny, rozegrał nasz bramkarz Cezary Marciniak, dobrą skuteczność strzelecką popisał się natomiast Stanisław Gębala.

Kancelaria Andrysiak Stal Gorzów - SMS ZPRP Gdańsk 25:18 (12:8)

Stal: Marciniak, Nowicki – Gębala 8, Serpina 3, Starzyński 3, Kryszeń 3, Turkowski 2, Stupiński 2, Bekisz 2, Droździk 1, Gałat 1, Kłak, Marcin Smolarek, Mariusz Smolarek.