Floriana, Michała, Moniki , 4 maja 2024

Piłkarze zakończyli rundę jesienną. Stilon i Piast wygrywają

2016-11-19, Sport

Dobrą skutecznością popisały się gorzowskie zespoły w ostatnich jesiennych meczach piłkarskich.

Na kolejne piłkarskie emocje poczekamy do wiosny

Na koniec jesiennej rundy piłkarskich rozgrywek IV ligi grupy lubuskiej Stilon i Piast zainkasowały po trzy punkty. Ci pierwsi wygrali w Szprotawie z tamtejszą Sprotavią 5:2, a Piast pokonał przed własną publicznością Czarnych Witnica 3:1.

Mecz w Szprotawie odbywał się przy padającym deszczu, przez co warunki do gry były dosyć trudne. W pierwszej połowie Stilon starał się rozmontować obronę gospodarzy głównie prostopadłymi piłkami, lecz sędziowie często dopatrywali się pozycji spalonej. W 35 minucie gola strzelił Paweł Posmyk, lecz nie został on uznany, ale dwie minuty później już po bramce Rafała Świtaja wątpliwości nie było i do przerwy Stilon prowadził 1:0.

Po zmianie stron na boisku gole posypały się niczym z rogu obfitości. Trzy minuty po wznowieniu gry, w zamieszaniu podbramkowym, do siatki trafił Jędrzej Kononowicz. Radość gospodarzy trwała osiem minut. To wtedy po  ładnej akcji gorzowian formalności dopełnił Filip Łaźniowski. Z czasem warunki gry stawały się coraz trudniejsze, nasiąknięta wodą murawa stawiała przed zawodnikami duże wymagania. Lepiej z tym radzili sobie nasi piłkarze. W 77 minucie Posmyk efektownym uderzeniem piłki głową podwyższył wynik na 3:1. Gospodarze nie załamali się i w 84 minucie Maciej Brzeźniak zdobył kontaktowego gola, ale to tylko rozdrażniło niebiesko-białych. W ciągu dwóch minut, pomiędzy 86 i 88, obejrzeliśmy jeszcze dwa gole. Ich autorami byli Adrian Nowak i Adam Gruszecki.

Stilon kończy rundę jesienną z bilansem 16 zwycięstw i jednej porażki. W sumie daje to 48 punktów. W bramkach wynik to 63:12. Na drugiej pozycji znajduje się Ilanka Rzepin ze stratą czterech punktów.

Piast na pożegnanie piłkarskiej jesieni pewnie pokonał Czarnych 3:1 i na półmetku znajduje się na szóstej pozycji z dorobkiem 25 punktów. Na ten bilans składa się siedem zwycięstw, cztery  remisy i sześć porażek. Stosunek bramek w przypadku Piasta jest remisowy 25:25.  Mecz w Karninie przebiegał pod dyktando gospodarzy, którzy już w 15 minucie objęli prowadzenie po golu środkowego obrońcy Piotra Budy. Po zmianie stron, w 58 minucie wynik podwyższył Adam Zdrojewski, ale w 76 minucie goście zmniejszyli różnicę tylko do jednej bramki. Autorem gola dla witniczan był Mateusz Kozik. Chwilę później czerwoną kartkę zobaczył Karol Zakryszko (Czarni), a pięć minut później wynik meczu ustalił Hubert Kijak.