Bogny, Walerii, Witalisa , 28 kwietnia 2024

Stilon Gorzów nadal nieosiągalny, remis Piasta Karnin

2016-10-08, Sport

Kolejnych pięć goli zaaplikowali swoim rywalom piłkarze Stilonu. Piast natomiast zremisował na wyjeździe.

W 11. kolejce czwartej ligi lubuskiej gorzowskie drużyny wywalczyły cztery punkty. Lider tabeli Stilon zmierzył się na własnym boisku z Meprozetem Stare Kurowo i zgodnie z oczekiwaniami odniósł wysokie zwycięstwo 5:0. Oczywiście pozostał też na fotelu lidera.

Nasz zespół ruszył na bramkę rywali od pierwszego gwizdka sędziego i już w pierwszych minutach stworzył kilka ciekawych sytuacji. Na pierwszego gola musieliśmy jednak poczekać do 19 minuty. To wtedy do siatki trafił Damian Szałas (na zdjęciu). Bramka ta wyraźnie wpłynęła na jeszcze większą pewność gry gorzowian. W 36 minucie pięknym strzałem popisał się Piotr Rymar, a wynik pierwszej połowy trzy minuty potem ustalił Damian Szałas. Co prawda tuż przed przerwą piłka ponownie znalazła się w siatce, lecz sędziowie dopatrzyli się pozycji spalonej.

Po zmianie stron tempo gry trochę spadło, do tego trener Adam Gołubowski tradycyjnie dokonał wielu zmian, ale widzowie doczekali się kolejnych dwóch bramek. Najpierw w 74 minucie Jędrzej Drame dostał znakomite podanie od Rafała Świtaja i uderzył z 11 metrów. W 86 minucie ten sam zawodnik, po obsłużeniu go przez Filipa Wiśniewskiego, ustalił wynik spotkania. I podobnie jak pod koniec pierwszej części także teraz mieliśmy gola w samej końcówce, ale również nieznanego.

Piast Karnin wybrał się do Świebodzina i po niezłym spotkaniu wywiózł remis 1:1.