Longiny, Toli, Zygmunta , 2 maja 2024

Nieudane wyjazdy Stilonu i Piasta

2015-11-08, Sport

Coś niedobrego dzieje się z naszymi trzecioligowymi zespołami piłkarskimi.

Stilon zaliczył kolejną przykrą wpadkę, przegrywając na wyjeździe z KP Brzeg Dolny 1:2. Porażka jest tym bardziej przykra, że ekipa z województwa dolnośląskiego to zdecydowanie najsłabszy zespół rozgrywek, dla którego wygrana nad naszą drużyną to dopiero pierwsze zwycięstwo w tym sezonie, dzięki któremu opuścili oni ostatnią pozycję w tabeli.

Stilon praktycznie przez całe spotkanie był stroną dominującą, ale to gospodarze strzelali gole. Wystarczyło zaledwie pięć minut i najpierw Patryk Borkiewicz, a później Jakub Dębiczak pomiędzy 54 i 59 minutą dali dwubramkowe prowadzenie swojej drużynie. W 65 minucie stilonowcy zdobyli kontaktową bramkę z rzutu karnego, a dokładniej uczynił to Paweł Posmyk. Potem widzieliśmy typowe bicie w mur, które nie przyniosło choćby gola wyrównującego.

KP Brzeg Dolny – Stilon Gorzów 2:1 (0:0)

Bramki: Bobkiewicz (54) i Dębiczak (59) dla KP oraz Posmyk (65 karny) dla Stilonu.

Stilon: Wolarek – Szwiec (68. Ogrodowski), Somrani, Bil, Zawistowski (78. Timoszyk) – Wiśniewski, Maliszewski, Świtaj (57. Chyrek), Mrozek (60. Gołdyn), Ziajka – Posmyk.

* * *

Wysoką porażkę w Polkowicach doznali piłkarze Piasta Karnin, którzy co prawda strzelili dwa gole, ale stracili… sześć. Już w 3 minucie miejscowi otworzyli wynik, ale po kilku minutach wyrównał niezawodny Oskar Raćko. Potem raz jeszcze trafił on do bramki polkowiczan, lecz było to w momencie, kiedy gospodarze prowadzili już 5:1. Goście mieli ogromne problemy z zatrzymaniem Krzysztofa Drzazgi, który w sumie strzelił… sześć goli. Dwóch z nich arbiter jednak nie uznał, dopatrując się pozycji spalonych, choć sam zawodnik po meczu miał co do tego wątpliwości.

- Najważniejsze, że wysoko wygraliśmy, a moja skuteczność wzięła się ze znakomitych asyst, jakie miałem od kolegów – powiedział bohater spotkania.

RB

KS Polkowice – Piast Gorzów-Karnin 6:2 (4:1)

Bramki: Drzazga 4 (3, 24, 45, 69), Wacławczyk (42), Jurak (85) dla KS oraz Raćko 2 (8, 75) dla Piasta.

Piast: Fabiański - Wawrzyniak, Kożuchowski, Buda, Śliwiński (20. Kijak) - Konefał, Kaczmarek, Zdrojewski, Pakuła, Gardzielewicz – Raćko.