Jaropełka, Marii, Niny , 3 maja 2024

Wymęczone zwycięstwo, ale najważniejsze są punkty

2015-11-08, Sport

Gorzowskie koszykarki pokonały MKK Siedlce 56:49 w ósmej kolejce ekstraklasy dzięki czemu zachowały spore szanse na miejsce w play off. Obecnie plasują się na siódmej pozycji.

To nie był ładny mecz, ale - na co zwrócił uwagę już po spotkaniu trener akademiczek Dariusz Maciejewski - tu nie chodziło o piękno, lecz skuteczność. I gorzowianki zagrały skutecznie, choć punktowo nie było to widać. Liczyła się jednak dobra gra w defensywie. Zatrzymać rywalki na poziomie poniżej 50 punktów to był klucz do sukcesu. Opiekun gości Teodor Mołłow nie krył rozczarowania słabym wskaźnikiem u swoich zawodniczek w rzutach za dwa punkty, ale często wynikało to z dobrej obrony gorzowianek.

Początek spotkania należał do siedlczanek, które wygrały pierwszą kwartę 16:12. Z czasem nasz zespół przejął kontrolę i w 12 minucie po rzucie Magdaleny Szajtauer doprowadził do wyrównania 16:16, a pod koniec drugiej kwarty uzyskał pięciopunktową przewagę. Po zmianie stron różnica wzrosła nawet do dziesięciu punktów, ale nasze dziewczęta nie byłyby sobą, gdyby nie doprowadziły do nerwowej końcówki. Na niespełna dwie minuty przed końcową syreną zrobiło się tylko dwa punkty przewagi (50:48), ale w tym ciężar odpowiedzialności wzięła na swoje barki Cassandra Brown i najpierw popisała się kolejnym trafieniem za trzy oczka a 19 sekund przed ostatnią syreną ładnym wejściem pod kosz rozstrzygnęła losy pojedynku na naszą korzyść i jednocześnie została najskuteczniejszą zawodniczką spotkania.

- Cieszę się z tej wygranej, bo zdobyliśmy ważne punkty i to po meczu pełnym zaangażowania. Teraz czeka nas trudny wyjazd do Łodzi. Koszykarki Widzewa ostatnio grają bardzo dobrze, o czym świadczy znakomity ich występ przeciwko krakowskiej Wiśle czy wysokie zwycięstwo w Poznaniu. To pokazuje, że czeka nas trudna przeprawa - dodał trener Dariusz Maciejewski.

KSSSE AZS PWSZ Gorzów – MKK Siedlce 56:49 (12:16, 17:8, 16:11, 11:14 )

KSSSE AZS PWSZ: Brown 18 (4x3), Goodrich 15 (2), Dźwigalska 7  (1), Szajtauer 5, B. jaworska 4 oraz Naczk 3, K. Jaworska 2, Sobek 2, Czarnodolska 0.

MKK: Malone 16, Trzeciak 9, Parysek 7, Martinez 5 (1), Olchowyk 3 (1) oraz Kisilova 7, Koperwas 3, Makowska 0.