Jaropełka, Marii, Niny , 3 maja 2024

Egzotyczne mistrzostwa pomyślne dla gorzowian

2015-11-02, Sport

Na niepełnosprawnych lekkoatletów Startu Gorzów zawsze możemy liczyć.

Bartosz Tyszkowski powraca z Kataru jako mistrz i rekordzista świata. Gratulujemy, podobnie jak pozostałym naszych lekkoatletom Fot. Start Gorzów

W rozegranych w katarskim Ad-Dausze mistrzostwach świata nasi reprezentanci wywalczyli pięć medali, w tym dwa złote i trzy brązowe. Znakomicie spisała się zresztą cała polska drużyna, która zakończyła rywalizację z dorobkiem 21 medali, w tym dziewięciu złotych, pięciu srebrnych i siedmiu brązowych. Wynik ten dał polskiej reprezentacji szóste miejsce w klasyfikacji medalowej.

Gorzowskimi bohaterami zostali Maciej Lepiato i Bartosz Tyszkowski. Ten pierwszy w skoku wzwyż nie tylko szybko zapewnił sobie złoty medal, ale pobił również rekord świata wynikiem 2,18 m w kategorii T44. Bartosz Tyszkowski, walczący w grupie F41, pchnął kulę na odległość 13,43 m co również jest rekordem globu.

Łukasz Mamczarz w grupie F42 w skoku wzwyż uzyskał rezultat 1,78 m, co dało mu trzecią pozycję. Do złotego medalu zabrakło trzech centymetrów, natomiast srebro nasz skoczek przegrał z Egipcjaninem Hamadem Hassmanem większą ilością zrzutek. W biegu na 200 m w kategorii T13 na trzeciej pozycji linię mety minął Mateusz Michalski z rekordem życiowym 21,92 s. Złoto przegrał o zaledwie 0,18 sek. Kolekcję medalową ostatniego dnia mistrzostw uzupełnił Marek Wietecki, który w grupie F12 zajął trzecie miejsce w rzucie dyskiem, wynikiem 44,76 m. Do srebrnego medalu zabrakło mu zaledwie 17 centymetrów.