Irydy, Tamary, Waldemara , 5 maja 2024

Ciężki mecz zakończony ważnym zwycięstwem

2015-10-26, Sport

Siódme zwycięstwo odnieśli piłkarze ręczni gorzowskiej Stali, którzy tym razem pokonali na wyjeździe silny zespół rezerw SMS Gdańsk 30:26.

Nasi szczypiorniści po tej wygranej umocnili się na pierwszej pozycji w tabeli. Mecz, zgodnie z przewidywaniami, był bardzo wyrównany i zacięty, choć zaczęło się od prowadzenia stalowców 3:1. Potem był remis 4:4, lecz od tego momentu uwidoczniła się minimalna przewaga przyjezdnych, którzy odskoczyli na 2-3 gole i starali się cały czas utrzymywać ten dystans. Gospodarze, głównie za sprawą skutecznego Patryka Mauera długo nie chcieli zrezygnować i korzystając ze słabszej tym razem gry naszych w defensywie szybko odrobili straty i w 42 minucie mieliśmy remis 21:21. Po chwili gospodarze wyszli na jednobramkowe prowadzenie. Nasi mieli kłopoty z wykorzystywaniem rzutów karnych (dwa trafione na cztery), ale ostatecznie górę wzięło doświadczenie i długa ławka. Losy spotkania rozstrzygnęły się pomiędzy 51 i 54 minutą. Od stanu 24:24 gorzowianie zdobyli trzy gole i prowadzili 27:24. Tej przewagi już nie wypuścili z rąk. Trener Janusz Szopa skorzystał z usług aż 14 zawodników w polu, z których dziesięciu strzelało gole.