Irydy, Tamary, Waldemara , 5 maja 2024

Faworyci potwierdzili swoją siłę

2015-10-26, Sport

Za nami II kolejka EBL. Na początek warto wspomnieć, iż po raz pierwszy w historii gorzowskiego amatorskiego basketu przeprowadzono transmisje on-line ze wszystkich meczy EBL i najprawdopodobniej jest to na razie jedyna liga amatorska, która takie transmisje przeprowadza w Polsce.

Dla tych co nie oglądali w hali ani w internecie, kilka słów o niedzielnych spotkaniach, w których sporo się działo. Zanim koszykarze przystąpili do rywalizacji wręczono indywidualną nagrodę w konkursie ,,Zawodnik kolejki’’. Najlepszym graczem został Tomasz Ejsmont (MIB-POL).

W pierwszym spotkaniu Energy Team przekonało się, że nie można lekceważyć żadnego przeciwnika. W niedzielne popołudnie był nim Amigos PWSZ. Niemoc rzutowa Energy - zdobycie zaledwie trzech punktów w pierwszej kwarcie, a w kolejnej tylko siedmiu dało w sumie 10 oczek w pierwszej połowie. Mistrzom taka skuteczność nie przystaje. Amigos PWSZ prowadził do przerwy 21:10. W drugiej części skuteczność z gry mistrzów poprawiła się i ostatecznie zwyciężyli oni 47:39. Dla Energy najwięcej punktów zdobył Wojciech Binaś (17), a dla Amigos PWSZ Łukasz Sławiński (12).

W drugim spotkaniu wzmocniona byłym ligowcem drużyna  MIB-POL grała z Run and Gun. Mecz był miłym dla oglądania dla widza, którzy przybyli w dużej liczbie na to spotkanie. Pierwsza połowa zakończyła się jednopunktowym zwycięstwem MIB-POL 23:22. W drugiej połowie MIB-POL już wyraźnie dominował i ostatecznie wygrał 54:35.  Najwięcej punktów dla zwycięzców rzucić ponownie Tomasz Ejsmont (21).

W ostatnim spotkaniu dnia beniaminek Sun Klub Basket zderzył się ze ścianą, przegrywając z wicemistrzem EBL MK Zaune 20:76. Najlepiej punktującym dla zwycięzców był Paweł Doberschuetz (30), a dla beniaminka Dawid Radlak (6).