Józefa, Lubomira, Ramony , 1 maja 2024

Dziesięć medali gorzowian w mistrzostwach Europy

2015-10-19, Sport

W Koszalinie odbyły się I mistrzostwa Europy w brazylijskim jiu jitsu Gi (w kimonach) i NoGi (bez kimon) federacji CBJJP.

Silna reprezentacja Jamniuka Gorzów na mistrzostwach w Koszalinie

Zawodnicy startowali w kategorii junior i senior. W zawodach wystąpiło ośmiu reprezentantów Jamniuka Gorzów oraz pięciu zawodników Pretoriana Gorzów. Ci pierwsi sięgnęli po sześć medali (cztery złote i po jednym srebrnym oraz brązowym), drudzy po cztery medale (jeden srebrny i trzy brązowe). Gorzowskimi mistrzyniami Europy zostały Aleksandra Dopierała w wadze do 64 kg oraz Edyta Nowacka w kategorii wagowej + 70 kg. Ponadto po złote medale sięgnęli Paweł KrawczukŁukasz Pietrykowski. Srebrny medal wywalczyła Ewa Łopuszańska w kategorii do 70 kg., a brązowy Bartłomiej Wilman.

- Konrad Krawczuk i Wojciech Macianowicz po stoczeniu zaciętych pojedynków odpadli w eliminacjach, ale i tak sześciu naszych reprezentantów powróciło z medalami na piersi. Znakomite wyniki osiągnięte przez zawodników, dobrze rokują przed zbliżającymi się listopadowymi mistrzostwami Polski w brazylijskim jiu-jitsu - ocenił Grzegorz Biegański, trener Jamniuka.

Z zawodników Pretoriana wicemistrzem Europy w dywizji niebieskich pasów w wadze -79 kg został Kamil Oniszczuk (na zdjęciu z lewej). W tej samej dywizji w wadze  -73 kg po brąz sięgnął Marcin Łankuć. W dywizji purpurowych pasów trzeci był Jarosław Strzesak (waga -73 kg), a w dywizji białych pasów na najniższym stopniu podium stanął Tomasz Zaremba (waga -79 kg). Wszystkim naszym medalistom gratulujemy!