Augusta, Gizeli, Ludomiry , 7 maja 2024

Sensacja w Karninie. Piast gromi Stilon

2015-10-03, Sport

Piłka nożna potrafi zaskakiwać w najmniej oczekiwanym momencie. W gorzowskich derbach trzeciej ligi Stilon miał rozgromić Piasta, a skończyło się dokładnie na odwrót.

- Przegrać można, ale trzy dni temu zagraliśmy bardzo fajny mecz, teraz pokazaliśmy jak nie należy grać w piłkę – mówił mocno zaskoczony postawą swojej drużyny trener Stilonu Dariusz Borowy.

Stilonowcy mieli prawo przyjechać na stadion przy ul. Łagodzińskiej jak po swoje. Wygrali ostatnie trzy spotkania, Piast natomiast nie tylko seryjnie przegrywał, ale nie potrafił od czterech meczów zdobyć gola. Nawet w ostatnią środę, grając z najsłabszym zespołem ligi z Kątów Wrocławskich, nie potrafił trafić do siatki rywala i uzyskał zaledwie remis. Derby potrafią jednak mobilizować, choć pierwsza połowa nie dostarczyła większych emocji. Zespoły prezentowały się ospale, nie stwarzały jakiś poważniejszych zagrożeń pod bramką rywali. Jeżeli już ktoś był aktywniejszy to Stilon, choć trzeba przyznać, że gospodarze grali mądrze w środku pola i na niewiele pozwalali gościom. Tuż przed gwizdkiem sędziego oznaczającym koniec pierwszej połowy Dawid Śliwiński idealnie dośrodkował na głowę Michała Pakuły a ten otworzył wynik spotkania.

Po zmianie stron Stilon bardziej się uaktywnił, chciał jak najszybciej odrobić straty, lecz nic z tego nie wychodziło. Trener Borowy zaczął z czasem dokonywać zmian, chcąc wzmocnić siłę ofensywną zespołu. Z tej otwartej gry zaczęli korzystać gospodarze. W 57 minucie Adam Zdrojewski idealnie dograł do Oskara Raćki, a ten płaskim strzałem uciszył kilkusetosobową grupę kibiców Stilonu. Minęło niespełna dziesięć minut a już było 3:0. Tym razem to Raćko asystował a Zdrojewski strzelał. Wynik ustalił Raćko w 81 minucie.

- Ta wygrana była nam potrzebna, zwłaszcza że została odniesiona po serii meczów bez strzelonej bramki. W końcu musiało nastąpić przełamanie – cieszył się grający trener Piasta Mateusz Konefał.

RB

Piast Karnin – Stilon Gorzów 4:0 (1:0)

Bramki: Raćko 2 (57, 81), Pakuła (45), Zdrojewski (65).

Piast: Fabiański – Wawrzyniak, Suchowera, Zdrojewski, Śliwiński – Gardzielewicz (88. Cybulski), Konefał, Kaczmarek (90. Niewiadomski), Pakuła, Sędziak – Raćko.

Stilon: Wolarek – Gołdyn (66. Mrozek), Bil, Somrani, Zawistowski (46. Szwiec) – Timoszyk, Świtaj (55. Chyrek), Maliszewski, Szałas, Ziajka – Posmyk.