Augusta, Gizeli, Ludomiry , 7 maja 2024

Lekkoatleci Startu budują formę na mistrzostwa świata

2015-10-06, Sport

Niepełnosprawni lekkoatleci gorzowskiego Startu przywieźli siedem medali z Soczi, gdzie odbyły się zawody IWAS Word Games.

Znakomity występ zanotował zwłaszcza 21-letni Bartosz Tyszkowski, sięgając po złote medale w pchnięciu kulą oraz rzucie dyskiem, a do tego uzyskał lepsze wyniki od oficjalnych rekordów świata w swojej kategorii. Zresztą Bartosz jest obecnie rekordzistą świata w rzucie dyskiem wynikiem 44,36 m. Dwa medale wywalczył też Maciej Lepiato, który w kategorii T42 wygrał skok wzwyż, zaś w skoku dal był trzeci. Ponadto na najwyższym stopniu podium stanął Łukasz Mamczarz. Był on pierwszy w skoku wzwyż w kat. T44. Srebro przypadło Lechowi Stoltmanowi w pchnięciu kulą, a Maciej Kęsicki był trzeci w biegu na 100 metrów.

Wyniki uzyskane w Soczi to dobry prognostyk przed październikowymi mistrzostwami świata, które odbędą się w Katarze. Dodajmy jeszcze, że nasi lekkoatleci wyjechali już na kolejne zgrupowanie, ale zdążyli zostać przyjęci przez przewodniczącego rady miasta Roberta Surowca oraz wiceprezydenta Gorzowa Janusza Dreczkę, którzy pogratulowali im osiągniętych wyników.