Sergiusza, Teofila, Zyty , 27 kwietnia 2024

Stilon wreszcie zwycięski, Porażka Piasta

2015-09-19, Sport

Piłkarze Stilonu pod wodzą nowego szkoleniowca pokonali 2:0 Piasta Żmigród i odzyskali wiarę w swoje umiejętności. Na jak długo, pokażą kolejne mecze.

Nasi piłkarze przystąpili do pojedynku kierowani przez trenera Dariusza Borowego, który pozytywnie nastawił zawodników i ci praktycznie od pierwszych minut starali się dyktować warunki na boisku. Efektem tego był pierwszy gol strzelony w 27 minucie przez Łukasza Maliszewskiego, któremu piłkę świetnie dograł Rafał Świtaj.  Minęło zaledwie 11 minut a kibice mogli po raz drugi okazać swoją radość. Stilonowcy mieli rzut rożny, po którym piłka trafiła do Patryka Bila, ten ją strącił a formalności dopełnił Paweł Posmyk.

Po zmianie stron gorzowianie nie spuścili z tonu i w pierwszym kwadransie stworzyli kolejnych kilka fajnych okazji, W 58 minucie Posmyk trafił po raz trzeci, ale sędziowie dopatrzyli się spalonego i gola nie uznali. Chwilę później Posmyk mógł jednak podwyższyć wynik, lecz nie wykorzystał rzutu karnego. Jego intencję wyczuł 17-letni Krzysztof Dziwer. Goście wyczuli w tym momencie swoją szansę i zaczęli grać odważniej. Bliski strzelenia gola był Cezary Kępczyński, ale na posterunku znalazł się Maciej Wolarek. W 74 minucie czerwoną kartkę ujrzał Radosław Somrani i już do końca goście dążyli do zdobycia kontaktowego gola. Stilon jednak mądrze się bronił, dobry mecz rozgrywał Maciej Wolarek i komplet punktów pozostał w Gorzowie. Nasz zespół awansował na siódme miejsce w tabeli.

Stilon Gorzów – Piast Żmigród 2:0 (2:0)

Bramki: Maliszewski (27) i Posmyk (38)

Stilon: Wolarek – Gołdyn, Somrani, Bil, Zawistowski (90. Szwiec) – Maliszewski, Wiśniewski, Świtaj (72. Mrozek) Szałas (90. Timoszyk), Ziajka (90. Gruszecki) – Posmyk.

* * *

Nie powiódł się wyjazd piłkarzy Piasta Karnin do Gaci, gdzie przegrali oni z tamtejszą Foto-Higieną 0:2. Już w trzeciej minucie wynik otworzył Dawid Pożarycki, natomiast zaraz po rozpoczęciu drugiej połowy gola strzelił Marek Budny. Po tej porażce Piast Karnin spadł na trzynastą pozycję.