Hugona, Piotra, Roberty , 29 kwietnia 2024

Pewny awans naszych futbolistów

2015-09-14, Sport

Gorzowscy futboliści awansowali do ćwierćfinałowych rozgrywek o mistrzostwo Polski drużyn ośmioosobowych w futbolu amerykańskim.

Nasi dwukrotnie wysoko pokonali Kozły B Poznań i okazali się zdecydowanie najlepsi w swojej grupie eliminacyjnej.

W gorzowskim turnieju zagrały cztery drużyny, ale już wcześniej było wiadomo, że Stal dwukrotnie zmierzy się właśnie z Kozłami. Gorzowianie, jak i poznaniacy wcześniej wysoko pokonali swoich rywali i już przed gorzowskim turniejem oba zespoły zapewniły sobie udział w finałowym meczu, rozstrzygającym o końcowych losach w grupie.

W pierwszym ,,grupowym’’ jeszcze pojedynku Stal bardzo szybko zdominowała rywali i już po pierwszej kwarcie wygrywała 14:0. Miało się wrażenie, że goście oszczędzają siły na finałową batalię. Potem gra nieco się wyrównała, Kozły chwilami groźnie atakowały, lecz pierwsze punkty zdobyły dopiero w ostatniej kwarcie. W sumie Stal zwyciężyła 36:6.

Finałowe spotkanie miało niecodzienny przebieg. Gorzowianie ruszyli do ataku od samego początku i co chwile popisywały się punktowymi akcjami. Kiedy do przerwy prowadzili już 28:0 zanosiło się na prawdziwy pogrom. W drugiej połowie nikt już jednak nie zdobył punktów.