Irydy, Tamary, Waldemara , 5 maja 2024

Kolejne udane występy piłkarzy Stilonu i Piasta

2015-08-29, Sport

Po dobrym meczu Stilon pokonał lidera z Polkowic 2:1, a Piast zremisował bezbramkowo z rezerwami Zagłębia Lubin w czwartej kolejce III ligi.

Polkowiczanie przyjechali do Gorzowa z wiarą odniesienia czwartego z rzędu zwycięstwa, ale musieli obejść się ze smakiem. Już w pierwszej połowie widać było, że gorzowianie są właściwie zmotywowani do tego pojedynku, czego efektem był gol w 35 minucie zdobyty przez Rafała Świtaja. Popisał się on precyzyjnym, choć trochę szczęśliwym strzałem z rzutu wolnego zza linii pola karnego. Po jego uderzeniu futbolówka odbiła się od bramkarza, potem poprzeczki i zatrzepotała w siatce.

Po zmianie stron początkowo więcej ochoty do gry przejawiali goście, za co zostali nagrodzeni w 63 minucie, a strzelcem wyrównującego gola był Krzysztof Drzazga. Wydawało się, że bramka ta uskrzydli polkowiczan, ale stało się odwrotnie. To podopieczni trenera Artura Andruszczaka wzięli się w garść, co zaowocowało golem Patryka Bila. Rywale mogli jeszcze w końcówce wyrównać, lecz nie wykorzystali dogodnej okazji po błędzie Dawida Dłoniaka.

Stilon Gorzów – KS Polkowice 2:1 (1:1)

Bramki: Świtaj (35) i Bil (76) dla Stilonu oraz Drzazga (63) dla KS Polkowice

Stilon: Dłoniak – Gołdyn, Bil, Suchowera, Szwiec – Wiśniewski, Maliszewski (80. Timoszyk), Świtaj (68. Wieczorek), Mrozek (68. Szałas), Ziajka (89. Somrani) – Posmyk.

* * *

Nadal bardzo dobrze radzą sobie piłkarze Piasta Karnin, którzy zdobyli siódmy punkt w rozgrywkach i razem ze Stilonem plasują się na czwartej pozycji w ligowej tabeli. Tym razem nasz zespół zremisował 0:0 z Zagłębiem II Lubin, a bohaterem spotkania był niezawodny jak zawsze Arkadiusz Fabiański. Nasz golkiper zaliczył kilka naprawdę udanych interwencji i to głównie dzięki niemu Piast nie stracił bramki. Czerwono-czarno-biali też mieli okazję do zdobycia gola, choć obiektywnie trzeba przyznać, że sprawiedliwości stało się zadość i remis nie krzywdzi żadnej z drużyn.

Piast Gorzów-Karnin – Zagłębie II Lubin 0:0

Piast: Fabiański – Buda, Wawrzyniak, Startek (79. Gordziejewski), Śliwiński – Gardzielewicz, Waltrowski, Niewiadomski (64. Cybulski), Kaczmarek, Zdrojewski – Sędziak.