Augusta, Gizeli, Ludomiry , 7 maja 2024

Ciekawie na piłkarskich boiskach. Remis Stilonu, wygrana Piasta

2015-08-22, Sport

Po dosyć kuriozalnym spotkaniu Stilon wywiózł jeden punkt z Legnicy. Piast Karnin wygrał natomiast na wyjeździe w meczu, w którym sędzia pokazał 18 kartek (!)

Duże emocje towarzyszyły pojedynkowi rezerw Miedzi Legnica i Stilonu Gorzów. Gospodarze sięgnęli po kilku graczy z I-ligowej drużyny i byli faworytem spotkania. Zresztą od pierwszego gwizdka sędziego ruszyli do przodu, ale w 19 minucie zostali przygaszeni przez gorzowian. Łukasz Maliszewski idealnie dośrodkował z rzutu wolnego na głowę Patryka Bila i mieliśmy 1:0 dla gości. Kilka minut później gospodarze mogli wyrównać, lecz Kamil Zieliński nie wykorzystał rzutu karnego, trafiając w poprzeczkę. Tuż przed przerwą sędzia po raz drugi podyktował dla miejscowych ,,jedenastkę’’, ale tym razem spudłował Marcin Garuch.

Po zmianie stron gospodarze złapali jeszcze silniejszy wiatr w żagle i co rusz strzelali na bramkę strzeżoną przez Dawida Dłoniaka. Najczęściej czynili to niecelnie. Dopiero w 76 minucie były reprezentant Polski Michał Stasiak znalazł drogę do siatki. Remis jest sporym sukcesem gorzowian, którzy zagrali ambitnie i mieli również swoje sytuacje, lecz chwilami zabrakło zimnej krwi. W tej chwili Stilon znajduje się na szóstym miejscu.

Miedź II Legnica – Stilon Gorzów 1:1 (0:1)

Bramki: Stasiak (76) dla Miedzi II oraz Bil (19) dla Stilonu

Stilon: Dłoniak – Gołdyn, Suchowera, Bil, Szwiec – Wiśniewski, Świtaj (60. Timoszyk), Maliszewski (81. Szałas), Mrozek (89. Kubacki), Ziajka – Posmyk (90. Chyrek).

* * *

Piast Karnin wygrał 3:0 na wyjeździe z Piastem Żmigród i utrzymał korzystną serię w meczach z tym zespołem. W poprzednich dwóch sezonach nasza drużyna wygrywała trzy razy a raz zanotowała remis.

Tym razem obie drużyny zagrały nerwowo, nie oszczędzały się w bezpośrednich starciach i w wyniku ostrej gry sędzia pokazał rekordową ilość 14 żółtych i 4 czerwonych kartek. Czerwone kartki zobaczyli ze strony miejscowych Kamil Pilarski i Piotr Bilikiewicz, natomiast z zespołu gości przedwcześnie boisko opuścili  Oskar Raćko i Michał Pakuła.

Pierwszą bramkę Piast Karnin strzelił w 28 minucie, a dokładnie uczynił to Adam Zdrojewski, wykorzystując źle zastawioną przez gospodarzy pułapkę ofsajdową. Po zmianie stron wynik najpierw podwyższył Maciej Sędziak, a ostatniego gola z rzutu karnego strzelił Mateusz Konefał. W tej chwili Piast awansował na trzecie miejsce w tabeli.

Piast Żmigród – Piast Karnin Gorzów 0:3 (0:1)

Bramki: Zdrojewski (28), Sędziak (68), Mateusz Konefał (90 rzut karny).

Piast Karnin: Fabiański – Buda, Kaczmarek, Konefał (90. Niewiadomski), Kożuchowski, Pakuła, Sędziak (70. Roćko), Śliwiński (65 Janeczek), Startek, Wawrzyniak, Zdrojewski.