Augusta, Gizeli, Ludomiry , 7 maja 2024

Jeden medal, dwie kwalifikacje

2015-08-22, Sport

W trwających w Mediolanie kajakowych mistrzostwach świata znakomicie zaprezentował się kajakarz AZS AWF Gorzów Wiktor Głazunow, który wywalczył srebrny medal w C-2 na 500 metrów.

Nie jest to co prawda dystans olimpijski, ale dla 22-letniego studenta ZWKF w Gorzowie jest to pierwszy medal tej rangi zawodów. Wywalczył go w duecie z Vincentym Słomińskim ze Stomilu Olsztyn. Nasz duet nie sprostał tylko Rosjanom, Pawłowi Petrowowi i Michaiłowi Pawłowowi. Za Polakami znalazły się silne osady z Ukrainy, Węgier czy Białorusi.

Nie udało się natomiast - jak na razie – wywalczyć medalu Karolinie Nai. W swojej koronnej konkurencji K-2 na 500 metrów dopłynęła ona wraz z Beatą Mikołajczyk na czwartej pozycji. Nadal jest szansa na medal, w niedzielnym finale K-4 na 500 metrów. Najważniejsze jest, że na obu tych dystansach Polki wywalczyły kwalifikację do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich.