Józefa, Lubomira, Ramony , 1 maja 2024

Natalia Kaczmarek piątą zawodniczką na świecie!

2015-07-31, Sport

W kolumbijskim Cali odbyły się mistrzostwa świata juniorów młodszych w lekkiej atletyce, w których świetnie zaprezentowała się Natalia Kaczmarek zawodniczka trenera Tomasza Saska i klubu ALKS PWSZ Gorzów.

Natalia Kaczmarek z trenerem Tomaszem Saską w Cali

Natalia Kaczmarek zajęła razem ze sztafetą mieszaną  4 x 400m – piąte miejsce. Natalia biegła na drugiej zmianie. Oprócz niej pobiegli: Natan Fiedeń (Iskra Pszczyna), Katarzyna Martyna (Wawel Kraków) i Tymoteusz Zimny (Baszta Szamotuły).

Polska sztafeta prowadzona przez gorzowskiego trenera Tomasz Saska wygrała najpierw bieg eliminacyjny, a w finale po emocjonującej końcówce minimalnie przegrała brązowy medal, uzyskując czas 3:24,64 s (nowy rekord Polski).

Natalia startowała również indywidualnie w biegu na 400 m, gdzie radziła sobie bardzo dobrze. Najpierw zajęła drugie miejsce w biegu eliminacyjnym z czasem 55.12 s, awansując do półfinału. A tam była bliska zakwalifikowania się do finału. W biegu półfinałowym pobiegła bardzo dobrze zajmując trzecie miejsce i ustanawiając nowy rekord życiowy 54.25 s. Poprzedni poprawiła aż o 0,63s! Zabrakło 0,3 s do finału. W sumie gorzowianka zajęła dobre 9 miejsce. Jest to ogromny sukces zawodniczki oraz klubu i trenera. Przypomnijmy, że w Gorzowie brakuje 400-metrowej bieżni tartanowej oraz całej infrastruktury lekkoatletycznej, a pomimo tego nie brakuje nam uzdolnionej młodzieży, czego przykładem jest Natalia.