2015-06-03, Sport
Kajakarze gorzowskiej Admiry wygrali klasyfikację medalową memoriału Piotra Głażewskiego, znakomitego przed laty trenera kajakarek, m.in. Anety Pastuszki i Beaty Sokołowskiej-Kuleszy.
Udział w zawodach wzięło blisko 200 zawodników, w kategoriach wiekowych od dzieci do seniorów, z ośmiu klubów z zachodniej Polski. Wyścigi odbywały się na dystansie 1000 m a zawodnicy startowali w jedynkach i dwójkach. Zwycięska Admira sięgnęła po 27 medali w tym 8 złotych, 8 srebrnych i 11 brązowych. A oto indywidualne wyniki kajakarzy tego klubu:
Medale złote:
Błażej Turski – K-1 juniorów
Laura Żuk – K-1 juniorek młodszych
Jakub Pecyna – K-1 młodzików 01
Sebastian Żuk – K-1 chłopców 03-04
Błażej Turski – Kacper Gawłowski – K-2 juniorów (osada mieszana)
Kamila Kamińska – Natalia Szymaniak – K-2 juniorek młodszych
Jakub Pecyna – Kamil Szyszko – K-2 młodzików
Dawid Inglot – Patryk Szulczewski – C-2 młodzików
Medale srebrne:
Arkadiusz Krajewski – K-1 seniorów
Natalia Szymaniak – K-1 juniorek młodszych
Kamil Szyszko – K-1 młodzików 01
Klaudia Stankiewicz – K-1 dziewcząt
Tomasz Burko – K-1 chłopców 03-04
Łukasz Potoczny – Kacper Holecki – K-2 juniorów młodszych
Klaudia Durka – Luiza Durka – K-2 młodziczek
Donata Gierłowska – Klaudia Stankiewicz – K-2 dziewcząt
Medale brązowe:
Łukasz Potoczny – K-1 juniorów młodszych
Kamila Kamińska – K-1 juniorek młodszych
Luiza Durka - K-1 młodziczek 01
Tomasz Szypiórkowski – K-1 młodzików 01
Dawid Inglot – C-1 młodzików
Alicja Grabowska – K-1 młodziczek 02
Donata Gierłowska – K-1 dziewcząt
Wojciech Ratajczak – K-1 chłopców 05-06
Fryderyk Fulko – Patryk Koniarczyk – K-2 juniorów młodszych
Adrian Waszczuk – Jakub Drozdowicz – K-2 młodzików
Olga Gałęzka – Kaja Kotowicz – K-2 dziewcząt
4 miejsca:
Dariusz Bukowski – K-1 seniorów
Fryderyk Fulko – K-1 juniorów młodszych
Filip Kendelewicz – C-1 juniorów młodszych
Klaudia Durka – K-1 młodziczek 01
Julia Szfrańska – K-1 młodziczek 02
Emilian Siewruk – K-1 chłopców 05-06
Olaf Kozubal – Artur Janiszewski – C-2 młodzików
Sebastian Żuk – Tomasz Burko – K-2 chłopców
5 miejsce:
Kacper Holecki – K-1 juniorów młodszych
Piotr Skibiński – K-1 młodzików 02
Olga Gałęzka – K-1 dziewcząt
Kacper Salomon – K-1 chłopców 05-06
Julia Szfrańska – Alicja Grabowska – K-2 młodziczek
Emilian Siewruk – Piotr Bieńko – K-2 chłopców
6 miejsce:
Patryk Koniarczyk – K-1 juniorów młodszych
Adrian Waszczuk – K-1 młodzików 01
Pieczuro Krzysztof – K-1 młodzików 02
Kaja Kotowicz – K-1 dziewcząt
Błażej Strączek – K-1 chłopców 05 -06
Piotr Skibiński – Tomasz Szypiórkowski – K-2 młodzików
7 miejsca:
Jakub Drozdowicz – K-1 młodzików 01
Patryk Szulczewski – C-1 młodzików
Bartosz Dowhan – K-1 chłopców 05-06
Aleks Szkuta – Mateusz Witkowski – K-2 chłopców
8 miejsce
Olaf Kozubal – C-1 młodzików
Oskar Paszkowski – Paweł Ferensztajn – K-2 młodzików
Wojciech Ratajczak – Błażej Strączek – K-2 chłopców
9 miejsca:
Artur Janiszewski – C-1 młodzików
Roksana Rojek – K-1 dziewcząt
Piotr Bieńko – K-1 chłopców 03-04
10 miejsce
Mateusz Witkowski – K-1 chłopców 03-04
Klaudiusz Paszkowski – K-1 chłopców 05-06
11 miejsce
Oskar Paszkowski – K-1 młodzików 01
Natalia Tiuchtiej – K-1 dziewcząt
13 miejsce
Aleks Szkuta – K-1 chłopców 03-04
Gorzowski Ośrodek Sportu i Rekreacji zainaugurował sezon siatkówki plażowej.