Longiny, Toli, Zygmunta , 2 maja 2024

Derby dla Stilonu. Piast ostatnim spadkowiczem

2015-06-04, Sport

Stilon wygrał lubuskie derby piłkarskie ze Stelmetem UKP Zielona Góra 1:0, a zwycięską bramkę strzelił w ostatniej minucie Konrad Ziajka.

Konrad Ziajka (przy piłce) zapewnił Stilonowi wygraną z zielonogórzanami

To nie było porywające widowisko. Trener naszej drużyny Artur Andruszczak miał nawet pretensje do piłkarzy, że nie zaangażowali się maksymalnie w to spotkanie, uznając widocznie, że są już na piłkarskich wakacjach. Z boiska wiało nudą. Gospodarze próbowali atakować, goście skupili się na grze defensywnej. Jedynie chwilami zapędzali się pod gorzowską bramkę, ale niewiele z tego wychodziło. Stilon najbliżej zdobycia gola był w 31 minucie, kiedy to jeden z piłkarzy gości trafił w słupek swojej bramki. Nieco wcześniej Alan Błajewski główkował tuż obok słupka. Tuż przed przerwą Paweł Posmyk uderzył z ostrego kąta, lecz piłka odbiła się od słupka.

W drugiej połowie bliscy odczarowania bramki byli Alan Błajewski, Rafał Timoszyk i Konrad Ziajka. Udało się temu ostatniemu, ale dopiero w ostatniej akcji spotkania. Zielonogórzanie natomiast mieli może dwie, trzy okazję. Jedną z nich wykorzystali w 15 minucie, lecz gol nie został uznany, ponieważ Krzysztof Izdebski był na pozycji spalonej. W sobotę na zakończenie rozgrywek Stilon zagra u siebie z Bielawianką Bielawa. Początek spotkania o godzinie 16.00.

Stilon Gorzów – Stelmet UKP Zielona Góra 1:0 (0:0)

* * *

Piłkarze Piasta sprawili dużą niespodziankę i… spadli z trzeciej ligi. Niewielu kibiców spodziewało się, że podopieczni trenera Tomasza Jeża wywiozą z Wrocławia punkt, lecz na niewiele to się na razie zdało, gdyż w innym spotkaniu wygrała ekipa MKS Oławy i tym samym już wiadomo, że Piast pozostanie w strefie spadkowej do końca rozgrywek. Wcześniej ten sam los spotkał drużyny Polonii Trzebnica, Dębu Przybyszów, Bystrzycy Kąty Wrocławskie i Bielawianki. Piast ma jednak o co walczyć. Zajęcie 14 pozycji da im szansę pozostania w trzeciej lidze w przypadku wycofania się którejś z wyżej klasyfikowanych drużyn. A plotki mówią, że przynajmniej jedna nie przystąpi do nowego sezonu.

We Wrocławiu nasi piłkarze walczyli dzielnie i choć przez całe spotkanie inicjatywa należała do Ślęzy to Piast nie dał sobie strzelić gola. W ostatniej kolejce drużyna z Karnina wybiera się do Dębu Przybyszów i powinna wygrać, albo liczyć na zwycięstwo… Stilonu z Bielawianką.

Ślęza Wrocław – Piast Karnin 0:0