Augusta, Gizeli, Ludomiry , 7 maja 2024

Stilon odrabiał zaległości. I wygrał na wyjeździe

2015-05-20, Sport

W zaległym spotkaniu trzeciej ligi piłkarze gorzowskiego Stilonu wygrali na wyjeździe z Bystrzycą Kąty Wrocławskie 2:0 i awansowali na piątą pozycję.

Kordian Ziajka (przy piłce) był wybijającą się postacią w meczu z Bystrzycą

To nie był łatwy dla naszej drużyny pojedynek, ponieważ piłkarze z Dolnego Śląska z determinacją walczą o utrzymanie się w trzeciej lidze. Przez to było sporo walki, a że mecz toczył się na śliskiej murawie, łatwo było również o błędy. Ostatecznie wygrała drużyna bardziej doświadczona, a przede wszystkim lepiej ułożona piłkarsko.

W 24 minucie w polu karnym został sfaulowany Kordian Ziajka i sędzia wskazał na jedenasty metr. Bramkę zdobył Paweł Posmyk, a kiedy sześć minut po zmianie stron drugiego gola strzelił Kordian Ziajka z miejscowych zeszło powietrze, choć do końca starali się przynajmniej o honorowe trafienie.

Już w najbliższą niedzielę Stilonu zmierzy się przed własną publicznością z Polonią Stalą Świdnica. Zapowiada się ciekawe spotkanie, gdyż świdniczanie są tylko dwie pozycje niżej od gorzowian. Mecz rozpocznie się o godzinie 16.00.